Eski Goldman Sachs Yöneticisinden Kritik Ethereum Yorumu: Hazır Olun!

561

Eski Goldman Sachs yöneticisi olan ve şu anda Real Vision’ın kurucusu ve CEO’su olan Raoul Pal, Ethereum (ETH)’un yakında Bitcoin (BTC)’i geçeceğini düşünüyor. Ünlü bir YouTube kanalı ile yaptığı röportajda Pal, Ethereum’un bu yıl Bitcoin’in piyasa değerine yaklaşabileceğini söyledi.

Raoul Pal: Bir sonraki boğa koşusunda Ethereum, Bitcoin’i kalıcı olarak geçer

Goldman Sachs’ın eski yöneticilerinden biri olan Raoul Pal, geçtiğimiz günlerde 1,22 milyon abonesi olan YouTuber BitBoy Crypto ile yaptığı röportajda Ethereum’un bir sonraki boğa koşusunda Bitcoin’i kalıcı olarak geçeceğini ifade ediyor. Ünlü yönetici bunun nedeni olarak, Ethereum (ETH)’un pek çok işlemleri, NFT’leri ve geliştirici faaliyetlerini içeren birçok kullanım örneğine sahip olmasını gösteriyor.

Ethereum ağının kullanıcı tabanı da aynı aşamada Bitcoin’e kıyasla daha büyük sayılarla artıyor. Ayrıca, EIP-1559 yükseltmesi, ETH’nin arzını azaltıyor. Bu da onu sınırlı ve dolayısıyla daha değerli hale getiriyor. Ayrıca, ETH 2.0 yoldayken, Ethereum’un katlanarak artması muhtemel görünüyor. Bununla birlikte, çoğu Bitcoin yatırımcısı, takdir edilen değeri nedeniyle onu uzun süre elinde tutmayı tercih ediyor. BTC, küresel para biriminin temeli haline gelebilir. Ancak diğer kripto para birimleri için de aynı şeyi söylemek mümkün.

Bitcoin’in Ethereum (ETH)’a rakip olan trendi

Real Vision’ın kurucusu, Ethereum yorumlarının yanı sıra, Bitcoin hakkındaki genel gözlemleri sorulduğunda, bu boğa piyasası ile 2013’ünki arasında büyük benzerlikler olduğunu belirtiyor. Stoktan akışa (S2F) modeli ve ağ etkilerine göre, Bitcoin’in yükselmeye devam etmesi gerektiğini söylüyor. Kripto varlığının ilk başta birtakım düzeltmeleri olabilir, ancak önemli ölçüde artacağını iddia ediyor.

Yıl sonu tahminlerine gelince, Pal, Ethereum (ETH)’a rakip olan Bitcoin’in, en kötü senaryoda 200.000 dolara ulaşması olacağını düşünüyor. Çok daha parlak bir tarafta, döngü uzarsa Bitcoin 400.000 doların üzerinde bir fiyat elde edebilir ve bunun oldukça muhtemel olduğunu düşünüyor. Bu görüşe karşı çıkan BitBoy Crypto, Bitcoin’in oldukça hızlı yükselmesi için yaklaşık 4-6 haftası kaldığını söyledi. Bundan sonra, aşırı yüksek fiyat artışlarını önlemek için bazı kontrollerin yapılabileceğini düşünüyor. BitBoy Crypto, dünyadaki piyasaları kontrol eden insanlara atıfta bulunarak şunları ifade ediyor:

Bitcoin’in bu yüksek seviyelere çıkmasını istemiyorlar. Çünkü Bitcoin 400.000 dolara ulaşırsa, bu borsayı çok ama çok ciddi bir belaya sokar. Yatırımcılar borsadan daha fazla kriptoya çekilir.

Kripto para birimleri ve geleneksel finans kurumları

Eski Goldman Sachs yöneticisi Pal, geleneksel finans kurumlarının Bitcoin, Ethereum gibi kripto para birimlerinin finansal faydalarından yararlanmak için “kripto ekipleri oluşturduğunu” ifade ediyor. Ancak, Pal’a göre bu, sıradan vatandaşların Wall Street’i önden yönetmesi için bir fırsat olarak görülmeli.

ETH-BTC zıtlığına dayalı olarak Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi performans gösterme olasılığından emin olan Pal, Ethereum bu yıl yüzde 350 artarken, Bitcoin’in yüzde 100’den az arttığını ekliyor. Dahası, Ethereum şu anda Bitcoin’in 2017 boğa koşusunu yansıtıyor. Eğilim devam ederse, ETH’de yeni 20.000 dolarlık ATH’ye tanık olunabileceğini öne sürüyor. Yazım sırasında ise Bitcoin 47,349.90 dolardan ve ETH 3,553.99 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku