Usta Analist Bitcoin Yatırım Stratejisini Paylaştı: Kritik Altcoin Yorumu!

393

Yatırımcılar, son on yılda Bitcoin (BTC) sayesinde yüksek kazançlar elde ettiler. Altın ve doların performansına kıyasla, BTC uzun vadede daha iyi bir fiyat hareketi sergiledi. Ancak popüler kripto para analisti Lark Davis, şu an Bitcoin (BTC) satın almak için doğru zaman olmadığına inanıyor.

Altcoin projeleri daha çok kazanç sağlıyor

Analist, Bitcoin (BTC)’i, dijital altın olarak adlandırıp, kripto para piyasasının rezerv varlığı olarak nitelendiriyor. Bu noktada Davis, Bitcoin’i kısa vadede servet edinmek yerine, servet depolamak için iyi bir yatırım aracı olarak görüyor. Kripto  para piyasası DeFi ve NFT sektöründe meydana gelen popülarite ile büyümeye devam ederken, Davis sektörde bazı altcoin projelerinde daha fazla potansiyel olduğunu söylüyor ve şunları vurguluyor:

Altcoin’ler şu anda daha iyi kazançlar sağlıyor. Fakat, daha uzun bir zaman diliminde, birçoğu Bitcoin (BTC)’e karşı düşük performans gösteriyor. Ancak, heyecan ve kısa sürede riskli bir kazanç arıyorsanız, bunu yapmak için altcoinlere ihtiyacınız var.

Kripto analisti, bu yıl 100 kat getiri sağlayan birden fazla altcoin projesi  ve NFT olduğununun altını çizdi. Davis, Bitcoin (BTC)’in yakın zamanda bu tür getiriler verme şansının olmadığını belirtiyor. Bu yüzden yatırımcılara, beklentileri doğrultusunda karar vermelerini öneriyor.

 Altcoin’lerden kazanılan para Bitcoin (BTC)’e yatırılmalı

Davis, altcoin’lerin daha riskli bir yatırım seçeneği olduğunu kabul ediyor. Ancak, Bitcoin (BTC)’den farklı olarak, Ethereum ve Cardano gibi uzun vadede istikrarlı bir fiyat hareketi çizen altcoin’ler hariç, bu varlıkların değer deposu görevi görmediğini belirtiyor ve şunları ekliyor:

 En mantıklı yatırım stratejisi, piyasa değeri düşük altcoin’lerden para kazanıp, sonra da bu parayı Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerine yatırmaktır.

Davis, BTC için en büyük katalizörün ilk ABD Bitcoin ETF’sinin onayı olacağını belirtiyor.  Analist, Altının, ETF’sinin onaylandığında yaklaşık yüzde 400 artttığını söyledi. Aynı durumun BTC için gerçekleştiğinde, genel kripto para piyasası için mükemmel bir boğa koşusunun başlayacağını öngörüyor. BTC ile ilgilenenler için Davis, uzun vadeli yatırımın  harika bir yol olduğunu belirtiyor. Doların değeri düşmeye devam ederken, BTC yükselmeye devam edecek. Davis, Bitcoin’i enflasyondan koruma ve bir değer deposu olarak görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku