Coinbase’deki Bitcoin Bakiyesi 4 Yılın En Düşük Seviyesinde: Fiyatı Nasıl Etkiler?

117

Bitcoin (BTC) fiyatı konsolidasyon aşamasında ve 50 bin doların altında işlem görmeye devam ediyor. BTC, 50 bin dolar seviyesini geçmeyi başardı ancak bu psikolojik seviyenin üzerindeki seyrini koruyamadı. BTC fiyatı, yatay yönde hareket ederken, borsa çıkışları da artmaya devam etti.

Willy Woo: 45-50 bin dolar arasında güçlü destek oluşturuldu

Bitcoin fiyat hareketi, güçlü zincir içi ölçümler ve temellerden uzaklaşmaya devam etti. Bu haftaki benzer verileri değerlendiren analist Willy Woo’ya göre, mevcut durumun Bitcoin’i olduğu yerde tutması muhtemel. Analist, Çarşamba günü Twitter takipçilerine şunları söyledi:

 Zincir üstü kısa vadeli teknik veriler zayıf, yatırımcılar birikim halinde. 50 bin doların tutulması ve geçilmesi halinde, hedef 60 bin dolar.

Önde gelen analistlere göre, Bitcoin için temel direnç seviyesi olan 51 bin dolar civarındaki bölge, orta vadede büyük ölçüde çökecek, ancak bunun ne zaman meydana geleceği ise hala merak konusu. 1,65 milyon BTC ile 45 bin ila 50 bin dolar aralığında güçlü bir zincir üstü destek oluşturuldu. BTC, şu anda bu güçlü destek bölgesinin tepesinde oturuyor ve bir sonraki zincir üstü desteğe geçmek için 55 bin dolar ile 59 bin dolar arasında bir katalizöre ihtiyacı var.

Coinbase’deki Bitcoin arz şoku fiyat için katalizör olabilir

Kripto para borsası Coinbase, Mayıs ayında meydana gelen çöküşten sonra ve  ortaya çıkan girişlerin ardından geçen hafta önemli bir Bitcoin çıkışı gördü. Çıkış, Coinbase’in Bitcoin rezervinde 700 bin BTC’ye ulaşan önemli bir düşüşe yol açtı. Coinabse’deki BTC bakiyesi en son Aralık 2017’de BTC fiyatının yeni bir ATH’ye ulaştığı zaman bu kadar düşüktü.

Coinbase’deki BTC arzındaki önemli düşüşün arkasında, borsayı bol miktarda kullanan balinaların ve hatta kurumsal yatırımcılar olabilir. Trader’lar fiyatta bir artış beklediğinden, borsalardan BTC çıkışı yükseliş sinyali olarak görülüyor. Arz şoku, lider  kripto para biriminin 50 bin dolarlık kilit direnci aşmasına yardımcı olabilir. Bitcoin’in orta vadede yeni ATH’sine ulaşması merakla bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku