Eski Başkan Donald Trump’tan İlginç Bitcoin (BTC) Çıkışı!

111

Donald Trump, bugün Fox News ile yaptığı röportajda Bitcoin (BTC)’i bir aldatmaca olarak nitelendirdi. Trump, lider kripto para biriminin hayranı olmadığını vurgulayarak, eski duruşunu yineledi ve şunları söyledi:

Bitcoin bir aldatmaca. BTC’den hoşlanmıyorum. Dolar ile BTC değil başka para birimleri rekabet ediyor.

Trump yönetimi Bitcoin karşıtlığı ile ön plana çıktı

Başkanlık görev süresi boyunca Trump, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini sadece yasa dışı faaliyetleri kolaylaştırabilecek bir dolandırıcılık aracı olarak nitelendirdi ve yine benzer bir duruş sergiledi. Trump’ın görev süresi, kripto para topluluğu için olumsuz ve durağan  aşama olarak görülüyordu. Trump tarafından seçilen SEC başkanı Jay Clayton, özellikle kripto para düzenlemeleri konusunda pasif bir duruş sergilemesi ve 2017’den sonra açılan tüm Bitcoin ETF’lerinin reddedilmesi nedeniyle tartışmalara yol açtı.

Kripto para piyasasındaki birçok uzman, Biden liderliğindeki yeni SEC başkanının getireceği umut ve yapıcı düzenlemeler ile Clayton’ın görev süresinin sona ermesini sevinçle karşıladı. Yeni SEC başkanı Gary Gensler’in piyasaya kapsayıcı düzenlemeler getirmesi bekleniyordu, ancak şimdiye kadar Gensler, yatırımcı korumasına odaklanan kripto para sektörü için daha sert düzenlemeler getireceğe benziyor.

SEC Bitcoin (BTC) Konusunda Yine Uyardı: ''Gözümüz Üstünüzde''
 

Trump’ın yorumları sosyal medyada olay oldu

Trump’ın son Bitcoin yorumu, Twitter‘da bir cümbüş başlattı ve birçoğu eski başkanın değerlendirmesini mükemmel bir Bitcoin onayı olarak nitelendirdi. Bir kullanıcı, Bitcoin piyasasını tamamen düzenlemek için şimdi tüm Demokratik Partinin bir araya gelmesi gerektiğini söyledi. Birçoğu, Trump’ın son yorumlarını da mükemmel bir satın alma sinyali olarak nitelendirdi.Twitter, süresiz yasağını sürdürürken, Facebook’un yasağı iki yıl boyunca güncellemesiyle Trump şu anda çoğu sosyal medya platformundan yasaklandı. Piyasa analisti Alex Krüger’e göre, ABD Başkanı Donald Trump Bitcoin’i yasaklamayı düşünüyordu.  Krüger, “Trump, ABD’de Bitcoin‘i yasaklayan bir başkanlık emri yayınlayabilir” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku