Çin Düğmeye Bastı: Ülkenin Twitter’ı Weibo’da Birçok Hesap Yasaklandı!

127

Çin’in kripto para birimleri üzerindeki baskısı, Twitter’ın Çin eşdeğeri olan popüler sosyal medya platformu Weibo’ya da sıçradı. Kripto para promosyonlarıyla ilişkili birçok hesap, merkezi hükümetten gelen son kripto para cezası çağrısından sonra, platform tarafından yasaklandı.

Weibo neden önemli?

Weibo’daki kripto para hesaplarının büyük ölçüde engellenmesinin, Çin’deki sosyal medya devi tarihindeki en sert olay olduğuna inanılıyor. Pekin’in kripto para ticareti ve madenciliğine karşı katı yasak çağrısı son birkaç haftadır devam ediyor. İlk olarak, birkaç kripto türev borsası, bir Çin telefon numarası kullanılarak kaydedilen tüm Çin ticaret hesaplarını askıya aldı. Daha sonra İç Moğolistan’ın popüler Bitcoin madenciliği merkezi, bölgedeki her türlü kripto madenciliğini yasaklamak için yeni düzenlemeler yaptı.

Çin'in Bitcoin (BTC) Karşıtlığının Gerçek Nedeni Dijital Yuan mı?

İlk 3 Bitcoin (BTC) madencilik merkezi arasında yer alan Çin’in Sichuan eyaleti, bölgedeki Bitcoin ve kripto madenciliğinin geleceği konusunda önemli bir toplantı yaptı. Düzenleyici toplantı, 2 Haziran’da, hükümetin ülkedeki Bitcoin madenciliğine ağır bir baskı yapılması çağrısı sonrasında yapıldı. Konuya aşina iki kaynak, medyaya yerel madencilerin şimdilik faaliyetlerine devam etmelerinin muhtemel olduğunu, ancak eyaletteki Bitcoin madenciliğinin geleceği konusunda belirsizliğin devam ettiğini söylediler.

Çin bu sefer kararlı görünüyor

Sichuan bölgesinde, kripto para madenciliği için acil bir tehdit olmamasına rağmen, düzenleyiciler madencilerin alternatifler aramaya başlamaları ve operasyonlarına başka madencilik teçhizatı eklememeleri gerektiğini de açıkça belirttiler.

Çin Düğmeye Bastı: Bitcoin (BTC) Madenciliği Merkezleri Satışlara Başladı!

Çin’in Bitcoin madenciliği üzerindeki baskısı, Çin’de kök salmış bir madencilik endüstrisini bozmakla tehdit etti. İç Moğolistan, endüstriyel düzeyde ve hatta ev tabanlı her türlü kripto madenciliğini yasaklayan kısıtlama yönergeleri yayınlayan ilk eyalet oldu. İç Moğolistan, ucuz elektrik arzının mevcudiyeti nedeniyle Çin’deki en önde gelen üç Bitcoin madencilik merkezinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin için ne gibi sonuçlar doğurur?

Çin, mevcut baskıdan önce birçok kez Bitcoin madenciliğine karşı bir uyarı yayınladı, ancak madenciler, merkezi hükümetin bu sefer karbon nötr taahhüdü nedeniyle oldukça ciddi olduğunu ortaya koydu. Bu nedenle, mevcut baskı başka bir FUD‘a neden olabilir, ancak hiçbir şekilde BTC ağını kötü bir şekilde etkilemez. Birçoğu, bir baskının madencilerin Çin’den uzaklaşmasına ve farklı ülkelere yerleşmesine yol açacağına ve bunun da BTC hashrate girdisini daha merkeziyetsiz hale getireceğine inanıyor.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku