İşte Geride kalan Haftada En Çok Kazandıran Altcoin Projeleri

50

Kripto para piyasaları zorlu bir haftayı daha geride bıraktı. Birçok Kripto para birimi değer kaybetmeye devam ederken, bazı altcoin projeleri ise piyasalardaki düşüşe meydan okudu. Kriptoarena.com olarak, 16-22 Mayıs tarihleri arasında en fazla değer kazanan altcoin projeleri inceledik. Altcoin piyasasında hafta içinde neler yaşandı? En çok hangi altcoinler kazandırdı? Hangi altcoin ne kadar yükseldi?

İşte haftanın en çok değerlenen altcoin projeleri
KuCoin Token (KCS)

Piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan kripto para birimleri arasında en yüksek haftalık artışı KuCoin Token (KCS) yakaladı. KCS, son 24 saatte yaklaşık yüzde 2,8 oranında çıkış yakaladı fiyatı16,18 dolar seviyelerinden işlem göremeye devam ediyor. Altcoin projesinin son biy yıllık performansına bakıldığında, yatırımcılarına yaklaşık yüzde 135.4’lik bir kazanç sağladığı görülüyor. Son 7 günde ise yüzde 24,7 oranında bir yükseliş kaydederek, bu haftanın en çok yükselen altcoin’i olmayı başardı.

İşte Geride kalan Haftada En Çok Kazandıran Altcoin Projeleri

2017 yılında hayata geçen KCS koini, ERC-20 token’ı olarak piyasaya sürüldü. Bir çok borsa tokenı gibi KCS koininde kendine özgü özellikleri mevcuttur. KCS koin, 200 milyon piyasa arzına sahiptir. Şirketin gelecek planlarında borsa koinin 100 milyon kadarını geri almak veya yakmak gibi planları vardır. Ayrıca çoğu Ethereum cüzdanı tarafından da desteklenen KCS’nin CoinGecko verilerine göre piyasa değeri 1,585 milyar dolar.

Klaytn (KLAY) ve Osmosis (OSMO)

Bu haftanın en çok yükselen ikinci coini Klaytn (KLAY). KLAY, son 24 saatte yüzde 11,1 artarak 0,468 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Son bir haftada yaptığı yüzde 17,2’lik yükseliş, KLAY’ı haftanın en çok değerlenen ikinci altcoini yapıyor. KLAY, Klaytn blockchain’inin yerel token’i olarak KLAY, Klaytn ekosisteminde çeşitli kullanım örneklerine sahiptir. Platformda gerçekleşen tüm işlemler Klaytn ağı içinde çalışan diğer blockchain uygulamaları arasında da büyük fayda sağlayan KLAY’de ödenebilir.

İşte Geride kalan Haftada En Çok Kazandıran Altcoin Projeleri
 

Bu haftanın en çok yükselen üçüncü altcoin’i ise Osmosis (OSMO). OSMO, son 24 saatte yaklaşık yüzde 1,1 artarak 1,75 dolara yükseldi. Son bir haftadaki yüzde 13,1 yükselişi OSMO’yu haftanın en çok yükselen üçüncü altcoin’i yaptı. Kullanıcıların likidite yaratmak ve IBC özellikli token alım-satımı yapmak için kullanabilecekleri merkeziyetsiz bir eşler arası blockchain olan Osmosis’in piyasa değeri 0,657 milyar dolar.

Haftanın en çok yükselen 4. ve 5. altcoin projeleri:
Monero (XMR) ve Fantom (FTM)

Bu haftanın en çok değerlenen dördüncü coini XMR oldu. XMR, son 24 saatte yaklaşık yüzde 0,6, son bir haftada ise yüzde 11,8 yükselerek 173,01 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Monero projesi 2014 yılında piyasaya sürüldü ve amacı işlemlerin gizli, anonim olarak gerçekleşmesini sağlamak. XMR, yaklaşık 3,135 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip.

Bu haftanın en çok yükselen beşinci altcoin’i ise Fantom (FTM). FTM, 24 saatte yüzde 16,1 artarak 0,416 dolara yükseldi. Son bir haftadaki yüzde 9,6 yükselişi FTM’yi haftanın en çok yükselen beşinci coini yapıyor. Fantom’un native utility token’ı olan FTM Coin, Proof of Stake konsensüsünü kullanıyor ve tüm Fantom blok zinciri ekosistemine güç sağlayan bir yapısı vardır. FTM token’ları, ağdaki stake etme, yönetim, ödemeler ve ücretler için kullanılır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku