Elon Musk'tan Şaşırtan Kripto Para Adımı!
Elon Musk'tan Şaşırtan Kripto Para Adımı!

Elon Musk’tan Şaşırtan Kripto Para Adımı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere Tesla CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz aylarda Twitter’ı alarak birçok kripto para yatırımcısını heyecanlandırmıştı. Bunun nedeni ise Twitter’a gelebilecek bir kripto para ile ödeme yöntemiydi. Birçok yatırımcının beklediği bu haber, yakında gerçekleşecek gibi görünüyor. Önde gelen mühendislik uzmanı olan Jane Manchun Wong‘a göre, sosyal medya şirketi Twitter “Coins” adlı yeni bir kripto para özelliğini başlatmaya yaklaşıyor gibi görünüyor. İşte detaylar…

Elon Musk’ın CEO’su olduğu Twitter yeni kripto para güncellemeleri ile şaşırttı!

Elon Musk’ın CEO’su olduğu popüler sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların fiat para birimi ile satın alınabilen “Coins” kullanarak birbirlerine “Ödüller” vermelerini sağlayacak yeni bir özellik geliştirmeye devam ediyor. Mühendislik uzmanı olan Jane Manchun Wong’a göre popüler sosyal medya platformu anlık olarak “Coins” isimli özelliği için bir satın alma arayüzü ve menü öğesi düğmesi geliştiriyor. Ayrıca ödemeleri fiat cinsinden işlemek için Stripe’ı kullanacak.

2022’nin sonlarına doğru ortaya çıkan söylentilerle beraber birçok yatırımcı son derece heyecanlanmıştı. Haberler, Elon Musk’ın twitter’ı devralmasının ardından yalnızca birkaç ay önce personelinin çoğunu kaybetmesine rağmen Twitter’ın para kazanma stratejisinin gelişmeye devam ettiğini gösteriyor. Wong’un paylaştığı satın alma ekranında “Coins, harika içerikleri tweetleyen içerik oluşturucuları desteklemenize olanak tanır. Kullanılmayan paralar bakiyenizde tutulur” ifadeleri yer alıyor.

Elon Musk DOGE’ye desteğini kesti mi?

Bir diğer yandan Twitter’ın yeni özelliği kullanıcıların tweet’lerini değerlendirmek için coin gerektiren bu tür tepkiler, Reddit kullanıcılarının özellikle yararlı buldukları konuları veya gönderileri işaretlemek için fiat ile ödeme yaparak “gold” özelliğini satın aldığı Reddit Gold’a çok benziyor. Mühendislik uzmanı olan Jane Manchun Wong, Twitter’ın bir süredir bu özellik üzerine çalıştığını aktarırken, birçok engelle karşılaştığını da aktardı.

Rusya Yetkilisinden Bomba Elon Musk Yorumu: DOGE...

Öte yandan Son zamanlarda Dogecoin’in düşüşe geçmesiyle beraber birçok yatırımcının aklında sorular beliriyor. Geçtiğimiz haftalarda Musk’tan Dogecoin tweet’i gelmedi. Ayrıca, Dogecoin topluluğu son zamanlarda birçok kez hayal kırıklığına uğradı. Daha önce bildirdiğimiz üzere Twitter’ın şimdilik bir kripto para cüzdanı başlatma planından geri adım attığı açıklandı. Bununla beraber DOGE yatırımcıları bir kez daha hayal kırıklığına uğradı. Anlık olarak DOGE, 0.076360 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Elon Musk’tan Şaşırtan Kripto Para Adımı!