Popüler Borsa Açıkladı: Sepetinde Bu 5 Altcoin Var!
Popüler Borsa Açıkladı: Sepetinde Bu 5 Altcoin Var!

Popüler Borsa Açıkladı: Sepetinde Bu 5 Altcoin Var!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının yakından takip ettiği Hindistan merkezli Bitcoin ve altcoin borsası olan WazirX, yakın zamanda yayınladığı Rezerv Kanıtı (PoR) raporu ile dikkat çekiyor. Popüler borsanın yayınladığı raporda, kripto para birimlerinin rezervlerinin yükümlülüklerine oranının 1:1’i e geçtiğini aktardı! Öte yandan popüler borsanın elinde bulundurduğu altcoin projeleri ise yatırımcıların dikkatini çekti! İşte ayrıntılar…

WazirX Rezerv kanıtı raporlarını yayınladı. Borsa bu 5 altcoin projesini tutuyor!

Hindistan merkezli popüler kripto para borsası WazirX, 11 Ocak tarihinde Twitter üzerinden yaptığı duyuruda USDT’de 286.10 milyon mevcudiyet ile rezerv kanıtını yayınladığını aktardı. Kripto para borsası, şeffaflığı ve güveni artırmak için, cüzdan adreslerini , borsa listesini ve rezerv kanıtı raporunu halka açık bir şekilde paylaştı. Popüler kripto para borsası WazirX’in paylaştığı Tweet ise şu şekilde:

WazirX’te, kullanıcı fonlarının güvenliği ve emniyeti bizim önceliğimizdir. Bunu akılda tutarak, cüzdan adreslerimizi, borsa listemizi ve bağımsız #ProofOfReserves (PoR) raporumuzu herkese açık hale getirdik.

Kripto para borsasının paylaştığı rezerv kanıtı raporuna göre önde gelen borsanın toplam kullanıcı varlığı 286.1 milyon dolar seviyelerinde bulunuyor ve ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan USDT şeklinde açıklandı. Toplam kullanıcı varlıklarının yüzde 92’lik kısmı yani 259.07 milyon dolarlık seviyesi Binance cüzdanlarında saklanırken, 26,45 milyon dolarlık kısmı ise diğer borsalarda saklanıyor. Öte yandan WazirX’in sahip olduğu 5 kripto para rezervi ise şu şekilde; 6.09 trilyon Shiba Inu token (SHIB), 1.356.54 Bitcoin (BTC), 20.072.54 Ethereum (ETH), 303.32 milyon DOGE ve 16.53 milyon MATIC.

Varlıkların yüzde 92’si Binance’te tutuluyor!

Bir diğer yandan dikkat çeken bir başka nokta ise borsanın yerel token’ı WRX rezervlerinin 95.47 milyon seviyelerinde olması. Bu da yaklaşık 14 milyon dolar değerinde. Rezerv kanıtı açıklandıktan sonra WazirX, öngörülemeyen senaryolarda kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli rezerve sahip olduğunu iddia etti. Ayrıca, kripto borsası 1:1’den fazla Rezerv/Borç oranına sahiptir. WazirX şimdi rezervlere göre Hindistan’ın en büyük kripto borsası haline geldi. WazirX daha önce, Hindistan’daki kripto vergisi ve CBDC konusundaki hamlesi nedeniyle işlem hacminin 2022’de yüzde 76 düşerek 10 milyar dolara gerilediğini bildirmişti.

İşte Bu Hafta Kripto Paralar İçin İzlenecek 5 Şey!

Kripto para borsasının yaptığı açıklamaya göre varlıkların yüzde 92’lik bir kısmı Binance cüzdanlarında tutuluyor. Bir blog yazısında WazirX, “WazirX’in sahip olduğu toplam varlıklar, WazirX’in kullanıcıları adına sahip olduğu varlıklardan daha fazla. Bununla, yalnızca hacme göre Hindistan’ın en büyük kripto borsası değil, aynı zamanda rezervlere göre Hindistan’ın en büyük kripto borsasıyız,” sözleriyle dikkat çekti.

Diğer yandan kriptoarena.com olarak daha önce aktardığımız üzere WazirX başkan yardımcısı Rajagopal Menon, “Kullanıcı varlıkları Binance cüzdanlarında olsa da, WazirX bize tokenlerin kontrolünü sağlayan API’a sahiptir” sözlerinde bulunmuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Popüler Borsa Açıkladı: Sepetinde Bu 5 Altcoin Var!