Kripto Para Dünyasına Yeni Bir Altcoin Katıldı: StopElon Coin

0 1.607
Kripto para dünyasında sular durulmuyor. Son zamanların en çok konuşulan ismi ve dünyanın en zengin üçüncü insanı Elon Musk’ın piyasalar ve özellikle Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) ile ilgili yaptığı açıklamalar piyasanın tam anlamıyla bir kaosa dönmesine neden oldu. Bir zamanların kripto kahramanı ilan edilen Elon Musk, şimdilerde ise düşman ilan edildi. Musk’ın Bitcoin karşıtlığına misilleme ise bir grup kripto para uzmanından geldi. Elon Musk’ın kripto para pazarını manipüle ettiğini söyleyen bir grup, yeni bir kripto para geliştirdi: StopElon.
Elon Musk Tahttan İndi: Konuştukça Serveti Eriyor!
Elon Musk Tahttan İndi: Konuştukça Serveti Eriyor!

Elon Musk karşıtlığı yeni bir boyut kazandı

 Piyasayı adeta oyuncağı haline getiren ve Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla piyasayı yönlendiren ve bazı kripto para birimlerinin değer kaybetmesine ve bazılarının da çakılmasına neden olan Elon Musk hiç beklemediği bir misillemeyle karşı karşıya. Son dönemde Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak askıya alan  ve yeni bir kripto para geliştirebileceğinin sinyalini veren Elon Musk’ın piyasaya zarar verdiğini savunan bir grup kripto para uzmanı, yeni bir altcoin geliştirdi.
Elon Musk’a karşı geliştirilen altcoin’in adı ise StopElon (Elon’u Durdur) olarak belirlendi. StopElon’un resmi açıklamasında şunlara yer verildi.
Elon Musk, Twitter hesabıyla kripto para pazarını sorumsuzca manipüle etmekle sorumlu. İnsanların portfolyolarıyla şeker gibi oynuyor ve o kendini beğenmiş bir milyarder ve hep öyle kalacak. Buna yeter diyoruz. İşte bu sebeple Elon’u durdur (StopElon).

Yeni Kripto para birimi StopElon’un başarısı yatırımcılara bağlı

Bu karşıt oluşum, sadece bir hareket değil, aynı zamanda gerçek bir kripto para birimi olan STOPELON, tıpkı Bitcoin veya Musk’ın favori Dogecoin‘i gibi satın alınabilir ve takas edilebilir. On binlerce altcoin’in yer aldığı piyasada zaten bir çılgınlık yaşanırken, yeni üyenin başarısı merakla izlenecek.
Öte yandan, bu yeni altcoin’i satın alma süreci karmaşık olsa da, yatırımcıların Musk’a karşı nefretinin artmasına neden olacak ve bu yeni altcoin’in başarısı tamamen yatırımcıların ne kadar satın alacağına bağlı olacak.
Bitcoin tutkunları açısından ‘bardağı taşıran son damla’ ise, ‘2021 Great Doge’ aldatmacası oldu. Dogecoin’i aylarca öven Musk, Dogecoin ile finanse edilecek bir SpaceX ay uydusunu ilan etmeye kadar ileri gitti.  SpaceX, gelecek yıl fırlatacağı Ay uydusunun tüm giderlerinin Dogecoin ile finanse edileceğini açıklamıştı.
Kaynak News.com.au
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku