Ripple (XRP)’dan Ses Getirecek Ortaklık: XRP Fiyatı Toparlanabilir!

0 162

Kripto para piyasalarının çalkantılı günler geçirdiği bir dönemde, Ripple (XRP)’ın artık alışılagelmiş ortaklık haberlerinden bir tanesi daha gündeme bomba gibi düştü. Bitcoin (BTC) yüzde 12 oranında bir düzeltme yaşarken,  XRP, son 24 saat içerisinde sadece yüzde 4,5’lik düşüş ile en iyi performans gösteren altcoin’lerden birisi oldu. XRP fiyatının göze çarpan bu performansının arkasında ise Ripple’ın verdiği müjde yer alıyor olabilir. Analistlere göre, bu anlaşma sonrası fiyat yükselişe geçebilir.

Ripple önemli bir anlaşmaya imza attı

SEC davasında sonra büyük darbe alan ve birçok kripto para borsasından delist edilen Ripple, Mısır’ın en büyük bankası olan Mısır Ulusal Bankası ile ortaklık imzaladığını açıkladı. Özellikle Asya’daki ortaklık anlaşmaları ile gündemden düşmeyen Ripple, Mısır Ulusal Bankası’nın yanı sıra LuLu International Exchange ile de ortak bir çalışma yapılacağı vurgulandı. İki yeni ortak da RippleNet üzerinden işlem yapacak ve Mısır’ın ödeme kanalına odaklanacak. Aslında ortaklık için ilk imza 2020 yılında atılmıştı.

Merkezi Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan  LuLu’nun bu anlaşma gereğince, aracı hizmeti sunacağı ve Mısır ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki ödeme kanalına destek olacağı belirtildi. Dünyanın en zengin ülkelerinden birisi olan BAE ile dünyanın en büyük havale kanallarından birisine sahip olan Mısır’ın direkt olarak Ripple’ı tercih etmesi çarpıcı bir gelişme.

Sınır ötesi ödemelerde Ripple’ın hizmetlerini kullanacak olan ikili, bu sayede insanların çok daha ucuza ve hızlı işlem yapabilmesini sağlayacak.2020’de 24 milyar dolarlık havale hacmi bulunan Mısır; dünyada Hindistan, Çin, Meksika ve Filipinler’den sonra en çok para transferi yapılan beşinci ülke olarak sıralanıyor.

Ripple, XRP ve SEC: Önemli Tarih Belli Oldu!

Güvenilir ve hesaplı para transferi hizmeti

Bankanın Finans Kuruluşları ve Uluslararası Finansal Hizmetler Grup Müdürü Hesham Elsafty, Ripple ile yapılacak iş birliğinin oldukça önemli olduğunu ve  bankaya katkı sağlayacağını belirtti. LuLu Financial Group Genel Müdürü Adeeb Ahamed ise kurulan ortaklıkla ilgili şunları söyledi:

Ripple ve Mısır Ulusal Bankası ile kurduğumuz ortaklık; Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki ödeme ekosistemini iyileştirmeye olan kararlılığımızı somutlaştırmaktır. Birleşik Arap Emirlikleri ile Mısır arasında kurulan ödeme koridoru sayesinde, Mısır topluluğuna ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki işletmelere güvenilir şekilde uluslararası para transferi hizmeti sunabileceğiz.

 

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku