El Salvador, Bitcoin Cüzdanı Chivo Wallet İçin İlk Reklamı Yayınladı

49

El Salvador’un Bitcoin cüzdanı Chivo Wallet’ı tanıtan ilk reklam filmini yayınladı. Bu reklam, kripto para cüzdanlarına yönelik ilk hükümet reklamı olarak tarihe geçti.

El Salvador, Chivo Wallet’ı kullanacaklara 30 dolarlık bir teşvik sunuyor

El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul etmesinin ardından 31 Ağustos’ta yayınlanan Chivo Wallet reklamı, Bitcoin, Chivo Wallet ve kripto para biriminin yararlarının hızlı bir şekilde tanıtmayı amaçlıyor. Cüzdan 7 Eylül’den itibaren satışa sunulacak. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, cüzdanın çıkış tarihini geçen hafta açıklayarak BTC kullanımının zorunlu olmayacağını doğruladı. Bu, Bitcoin’in ülkede sahip olacağı durum hakkında endişe duyan bazı kişileri yatıştırdı. Reklam ayrıca, cüzdan sahiplerinin, cüzdanı ilk kez indirdikten sonra alacakları tek seferlik 30 dolarlık BTC depozitosundan da bahsediyor. Bu teşvik, bu yılın başlarında Başkan Bukele tarafından daha fazla insanı kripto gemisine almak için duyuruldu.

Genel olarak, El Salvador’un Bitcoin ilgisi oldukça iyi ilerliyor gibi görünüyor. Ancak hem ülke içinde hem de dışındaki kötü niyetli kişiler lider kripto para birimine karşı hevesli değil. JPMorgan Chase, potansiyel bir sınırlama olarak likidite azlığından bahsederek, Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul etme kararının bazı zorlukları olduğunu öngörüyor. El Salvador’un bu kararına yönelik Uluslararası Para Fonu (IMF) de her türlü yasal ve makroekonomik sorunlar olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte, bunların hiçbiri, ülkedeki Bitcoin’in benimsenmesinin ağır adımlarla ilerleyişini azaltmıyor gibi görünüyor.

Latin Amerika ülkesinde Bitcoin ücreti nasıl olacak?

İlk bakışta, El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak benimsemesi ülke için iyiymiş gibi görünebilir. Ancak, vatandaşların çoğu kararı sorguluyor. Temel endişe, Bitcoin (BTC)’in sahip olduğu yüksek volatilite ile ilgili. Bitcoin’in kısa vadede volatilitesi, maaşları için bir ödeme seçeneği olarak BTC’yi tercih edenler açısından sorunlara yol açabilir. Bu konuda konuşan El Salvador Çalışma ve Sosyal Refah Bakanı, kararın Ekonomi Kabinesinin meselesi olacağını belirtiyor.

Ülkenin kendi vatandaşları, birçoğunun sokağa çıkmasıyla Bitcoin benimsenmesini protesto etti. Hatta bir vatandaş grubu dava bile açtı. Ancak ülkenin başkanı, lider kripto para biriminin tanıtımını yapıyor ve ülkeye olumlu değişiklikler getireceğini söylüyor. Bukele ayrıca, bu konuda çok fazla güncelleme olmamasına rağmen, volkanları kullanarak BTC madenciliği yapmayı planlıyor. Bitcoin’in El Salvador’daki etkisini değerlendirmek için yeterli verinin bulunması muhtemelen birkaç ay alacaktır. Belki kısa vadede iyi olacağına dair söylenecek bir şey yok ama vatandaşların buna ısınması da söz konusu olabilir. Kullanımının isteğe bağlı olması, benimsenmesine yardımcı olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku