Ekonomistler, Altın Fiyatında Bu Dipleri Bekliyor!

250

Artan faiz oranı beklentileri ABD dolarını 20 yılın en yüksek seviyesine ve tahvil getirilerini 11 yılın en yüksek seviyesine çıkarırken altın piyasası yeniden baskı altında ve ons başına 1.850 doların altına düşüyor.

Altın piyasasında gözler, çarşamba günü açıklanacak para politikası kararında

Piyasa analistlerine göre, finansal piyasalarda enflasyon korkuları hakim olmaya devam ediyor ve Federal Rezerv’in enflasyonu düşürmek için daha da agresif davranması gerektiğine dair artan beklentiler var. Kiptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, ABD merkez bankası Çarşamba günü para politikası kararını açıklayacak. Bu toplantıda ve Temmuz ayındaki toplantıda faiz oranlarını 50 baz puan artırmaya çalıştığının sinyallerini verdi. TD Securities’deki emtia analistleri, yazın ötesindeki agresif faiz artışlarının kısa vadede altın üzerindeki baskıyı sürdürebileceğini söyledi. Piyasalar şimdi Federal Rezerv’in Eylül ayında faiz oranlarını 75 baz puan artırmasını bekliyor. TD Securities analistleri şunları söyledi:

Önümüzdeki birkaç Fed zammı, yakın veri yayınlarının Fed fon fiyatlandırmasının sol kuyruğuyla alaka düzeyini sınırlayan kesin olarak belirlendi, ancak piyasa agresif bir şekilde sağ kuyruğa meydan okudu ve 75 baz puanlık artışları kapsam altına aldı. Buna karşılık, ticaret yanlılığı Pazartesi günü bir notta TDS, “hala olumsuz.

Altın Fiyatları Tahmini: İşte Yaşananlar ve Beklentiler!

Yatırımcılar Cuma günkü enflasyon verilerini sindirmeye devam ederken, piyasa faiz artırımları konusunda daha şahinleşti. Geçen hafta ABD Çalışma Bakanlığı, Tüketici Fiyat Endeksi’nin Mayıs ayında yüzde 8,6 artarak 40 yılın en yüksek seviyesine ulaştığını söyledi. ABD’de ortalama gaz fiyatları Pazar günü yeni bir rekor kırarak galon başına 5 doların üzerine çıktıktan sonra enflasyon beklenenden daha uzun süre daha yapışkan kalabilir. TD Securities’deki analistler, kısa vadede artan faiz oranının, getirisi olmayan bir varlık olan altın için negatif olacağı konusunda uyardılar. Kanada bankası, yakın vadede altın fiyatlarının ons başına 1.800 doların altına düştüğünü görüyor.

ABD merkez bankası enflasyon eğrisinin önüne geçecek mi?

Yorumlar, altın fiyatlarının gün içinde yüzde 2,5’ten fazla düşerek ons ​​başına 1,828,30 dolardan işlem görmesiyle geldi. Ancak analistler, piyasada çok fazla gönül rahatlığı olduğu için satışların uzun vadede piyasayı daha sağlıklı bırakabileceğini de eklediler ve şunları söylediler:

Katılımcılar hala çok büyük miktardaki kayıtsız uzunluğu atmak için katalizörler arıyorlar. Teknik arızanın katalizör olabileceği risklerini görüyoruz. İlk olarak, 1810 dolar/ons’un altına bir kırılmanın olacağını tahmin ettiğimizden, CTA tasfiyesi çıtası giderek azalıyor. Analistler, sistematik trend takipçilerinden önemli bir satış programını katalize ediyor.

Credit Suisse: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Dalabilir!

Kısa vadeli oynaklık ve zayıflığın ötesine bakan TDS, değerli metaller için hala uzun vadeli bir potansiyel görüyor. Şu anda, banka altın fiyatlarının yıl ortalamasında ons başına 1.841 dolar olduğunu tahmin ediyor. TDS emtia stratejisi başkanı Bart Melek Cuma günü yaptığı röportajda, ABD merkez bankasının enflasyon eğrisinin önüne geçip geçemeyeceği sorusunun devam ettiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak kitco
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku