Finans Yöneticisi İddialı: BTC, Altın ile Yarışacak!

177

Kriptarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Bitcoin ve genel kripto para piyasası düşmeye devam ediyor. Küresel yatırım yöneticisi VanEck’in CEO’su Jan van Eck’in Bitcoin (BTC) fiyatının devasa yüksekliklere çıkacağına dair iyimserliğini ifade ettiği bildiriliyor. İşte ayrıntılar.

CEO: Uzun yıllar sürebilir

VanEck CEO’su, işletme yayını Barron’s tarafından yayınlanan bir rapora göre, Bitcoin’in mevcut seviyelerden yaklaşık yüzde 732 artarak 250 bin dolara ulaşabileceğini söylüyor. Van Eck, gerçekleşmesinin onlarca yıl alabileceğine inandığı altı haneli fiyatta, Bitcoin’in piyasa değerinin altının piyasa değerinin yaklaşık yüzde 50’si olacağını söylüyor ce şunları ekliyor:

Yatırımcılar onu altının tamamlayıcısı olarak görüyor. Bu kısa versiyonu. Bitcoin sınırlı arza sahiptir; arz görünür. Ve bunu değiştirmek çok zor, neredeyse imkansız. Bitcoin, altının piyasa değerinin yarısına veya Bitcoin başına 250 bin dolara gidecek, ancak bu on yıllar alabilir. Bunun için bir zaman dilimi koymak zor.

btc

Rapora göre Van Eck, kurumsal yatırımcıların ve hükümetlerin Bitcoin’in fiyat artışını yönlendireceğini söylüyor ve sözlerine şu şekilde devam ediyor:

Bitcoin, olgunlaştığı için daha fazla fiyat artışına sahip. Ve kurumsal olarak benimsenmesi her yıl artıyor. Sadece kurumsal yatırımcılar değil, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki hükümetler de buna faydalı bir varlık olarak bakıyor.

BTC altını tehdit edecek…

Bitcoin’in çok övülen değer deposu kullanım durumunda, 80,4 milyar dolarlık varlık yöneticisinin CEO’su, Bitcoin’in kendisini altının egemenliğine yönelik bir tehdit olarak oluşturduğunu söylüyor.

Altına olan talebin bir kısmı, altına uzun vadeli bir rakip olarak ortaya çıkan Bitcoin’e çekildi… Altın birincil varlıktı, ancak bazen insanlar gümüş veya diğer değerli metalleri satın aldı. Bir değer deposu arayan insanlar, altına değil, aynı zamanda Bitcoin’e de bakacaktır. Bu benimseme döngüsünün orta aşamalarındayız ve daha da yukarısı var.

Kurumsal Yatırımcılar BTC, ETH ve ADA'yı Bu Altcoin' Projeleriyle Değiştiriyor!

Blockchain veri platformu Chainanalysis geçen yıl, Bitcoin ve kripto para biriminin küresel olarak benimsenmesinin Temmuz 2020’den Haziran 2021’e kadar yüzde 881 oranında arttığını ortaya koydu. Analiz edilen 154 ülkenin başında Vietnam’ın, ardından Hindistan ve Pakistan’ın izlediği en yüksek kripto para birimini benimsemeye sahip olduğunu buldu. Nisan ayında kripto para borsası Gemini tarafından yürütülen bir ankette, 20 ülkeden ankete katılanların yarısından fazlası 2021’de kriptoya yatırım yapmaya başladıklarını belirtti. 2021’de Hindistan, Brezilya ve Hong Kong gibi ülkelerde kripto benimsemenin hızla arttığını tespit edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhod
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku