Kripto Para Piyasası, Haziran’da FED Faiz Artırımına Ne Tepki Verecek?

67

Tesla’nın CEO’su Elon Musk geçtiğimiz günlerde kripto piyasasında olumsuz bir eğilime işaret etti. Kripto para piyasasının önümüzdeki aylarda daha da fazla ekonomik sıkıntıyla karşı karşıya kalabileceğini söyledi. Yakın tarihli bir tweete göre Elon, ekonomi hakkında oldukça karamsar bir duyguya sahip gibi görünüyor. Ayrıca, Tesla’nın işgücünü yaklaşık yüzde 10 oranında azaltmayı planlıyor.

Uzmanlar Bitcoin fiyatından umutlu

Bloomberg’de kıdemli bir emtia stratejisti olan Elon’dan sonra Mike McGlone da, enflasyon ve ekonomik kargaşa hakkındaki görüşlerini paylaştı. Yakın tarihli bir tweet’te Mike, Bitcoin’in bir kırılma noktasında olduğunu söyledi. Lider kripto para birimi hakkında konuşmasını sürdüren stratejis,  Bitcoin ve daha geniş kripto para birimi piyasası için ana rüzgar olarak “cesaretlendirilmiş” bir Federal Rezerv gördü.

BTC, DOGE ve bu 2 Altcoin İçin Seviyeler Belli Oldu!
 

Şuan Bitcoin fiyatı 29 Mayıs’tan bu yana en düşük seviyeyi kaydederek 29.332 dolara düştü. Mevcut piyasa duyarlılığı, BTC Fiyatının aynı kırmızı bölgede bir hafta daha devam edeceğini ve düşüş çizgisini kıracağını düşündürüyor. Sadece yüzde 2 hedefine ulaşmak çok çaba gerektirdiğinden, enflasyon soğusa bile Fed’in rotasını tersine çevirmesi pek mümkün değildir. Loretta Mester, Cleveland Fed Başkanı mümkün olan en kısa sürede faiz oranlarının yükseltilmesini önerdi. Buna ek olarak, McGlone ayrıca Bitcoin’in fiyatının Şubat ayında 100,00 dolar seviyesine ulaşacağını da tahmin etti.

Kripto para piyasası ve ekonomi zayıflamaya devam ediyor

Kripto fiyatları durgunluğa tepki olarak zayıflayabilirken, piyasa 2022’deki ekonomik kırılmalara zaten çok kötü yanıt vermişti. En büyük kripto para birimleri olan Bitcoin ve Ethereum, kaydedilen en yüksek seviyelerinin yüzde  50’sinden daha altında işlem görüyor. 2020 ve 2021 tarafından yönlendirilen gevşek para politikası şimdi sona erdi.

2022, Kripto Paralar İçin Riskli Bir Yıl mı Olacak?
 

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi Musk, bir önceki yıl, 2022 ilkbahar-yazına kadar bir durgunluk beklediğini söylemişti ve buna ek olarak, durgunluğun başlangıçta algılandığı kadar kötü olmayabileceğini ve son iki yılda görülen gevşek para politikasını gizlediğini söyledi. Dahası, dünyanın en zengin adamından gelen kapı tahmini, halihazırda devam eden ekonomik çekişmelerin ortasında gelirken, ABD enflasyonu bu kez 40 yılın en yüksek seviyesine ulaştı ve orta vadede daha da yüksek kalması bekleniyor. Son verilere göre ABD ekonomisi ilk çeyrekte daralmıştı ve kripto piyasası buna yanıt olarak ilk büyük durgunluğunu yaşayabilir. Kripto fiyatları durgunluğa tepki olarak zayıflayabilirken, piyasa 2022’deki ekonomik kırılmalara zaten çok kötü yanıt vermişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku