Kıdemli Analistten Altın Tahmini: Bu Seviyeleri Bekliyorum!

259

Altın tahmini ve piyasalar hakkındaki tutarlı analizleri ile tanınan piyasa uzmanı Jim Wyckoff yeni değerlendirmelerini açıkladı. Altın fiyatları Pazartesi günü öğlen ABD işlemlerinde küçük bir düşüş yaşarken, gümüş hafif kazançlar elde etti. Her iki metal de sabah işlemlerinde değer kaybederken, ABD doları endeksi günlük en yüksek seviyesine yükselirken, ABD Hazine getirileri yukarı yönlü ilerlemeye devam etti. 10 yıllık ABD Hazine notunun getirisi şimdi yüzde 3.02’ye ulaşıyor. Ağustos ayı altın vadeli işlemleri en son 4,70 dolar düşüşle 1.845,50 dolar seviyesindeydi. Temmuz ayında Comex gümüş vadeli işlemleri en son 0,212 dolar yükselerek ons başına 22,115 dolar seviyesindeydi.

Altın tahmini için izlenecek gelişmeler

Küresel borsalar çoğunlukla bir gecede yükseldi. ABD hisse senedi endeksleri gün ortasında daha yüksek. Trader ve yatırımcı risk iştahı, Çin’deki Covid kısıtlamalarının hafifletilmesinin ortasında işlem haftasına başlamak için biraz daha istekli. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Avrupa Merkez Bankası’nın Perşembe günü yapacağı ve merkez bankasının para politikasını sıkılaştırma planlarını ortaya koyması beklenen düzenli para politikası toplantısı haftanın iki önemli veri noktası.

Kıdemli Analistten Altın Tahmini: Bu Seviyeleri Bekliyorum!

Cuma günü Mayıs ayı ABD tüketici fiyat endeksi raporu açıklanacak. TÜFE’nin Nisan ayındaki yüzde 8,3’lük artışın ardından yıllık bazda yüzde 8,2 artması bekleniyor. Bugün diğer önemli dış piyasa Nymex ham petrol fiyatlarının biraz daha zayıf olduğunu ve varil başına 118.50 dolar civarında işlem gördüğünü görüyor.

Altın tahmini ve teknik fiyat analizi

Teknik olarak, Ağustos ayı altın vadeli ayıları genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahip, ancak boğalar hala yeni bir fiyat artış trendi üzerinde çalışıyorlar. Ancak, onu canlı tutmak için yakında taze güç göstermeleri gerekiyor. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, 1.900,00 dolardaki sağlam direncin üzerinde bir kapanış üretmek.

Kıdemli Analistten Altın Tahmini: Bu Seviyeleri Bekliyorum!

Ayıların bir sonraki yakın vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını 1.800,00 dolardaki sağlam teknik desteğin altına itiyor. İlk direnç bugünün en yüksek seviyesi olan 1,861.20 dolardan, ardından 1,875.00 dolardan görülüyor. İlk destek geçen haftanın en düşük seviyesi olan 1,830.20 dolarda ve ardından 1,825.00 dolar seviyesinde görülüyor.

Gümüş teknik analizi

Temmuz ayı gümüş vadeli ayıları genel olarak kısa vadeli teknik avantaja sahiptir. Bununla birlikte, boğalar günlük grafikte yeni başlayan bir fiyat artış trendi üzerinde çalışıyorlar. Gümüş boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları sağlam teknik direncin üzerinde ons başına 23.00 dolardan kapatmaktır. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 21,00 dolardaki sağlam desteğin altında kapatmaktır.

Kıdemli Analistten Altın Tahmini: Bu Seviyeleri Bekliyorum!

İlk direnç bugünün en yüksek seviyesi olan 22.565 dolarda ve ardından 23.00 dolarda görülüyor. Bir sonraki destek 21.785 dolar ve ardından geçen haftanın en düşük seviyesi olan 21.41 dolar seviyesinde görülüyor.

Bakır teknik analizi

Temmuz ayı N.Y. bakır bugün 375 puan düşüşle 443,40 sentten kapandı. Fiyatlar bugün orta menzile yakın kapandı. Fiyatlar geçen Cuma günkü beş haftanın en yüksek seviyesinden iyi bir şekilde geri çekildi. Bakır boğalar hala genel olarak yakın vadeli teknik avantaja sahiptir. Günlük çubuk grafikte üç haftalık bir fiyat artış trendi mevcut. Bakır boğalarının bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, fiyatları 465.00 sentteki sağlam teknik direncin üzerine itmek ve kapatmaktır. Ayılar için bir sonraki aşağı yönlü fiyat hedefi, fiyatları geçen haftanın en düşük seviyesi olan 425.90 sentteki sağlam teknik desteğin altında kapatmaktır. İlk direnç 450.00 sentte, ardından geçen haftanın en yüksek seviyesi olan 457.70 sentte görüldü. İlk destek bugün en düşük 443,65 kuruş, ardından 435,00 kuruşta görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak kitco
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku