Ekonomist Uyardı: Dogecoin Uzun Vadede Piyasaya Zarar Verecek

34

Dogecoin, piyasadaki en tartışmalı kripto para birimlerinden biri, sevgiyi ve nefreti eşit ölçüde üzerine çekiyor. Tartışılacak en son kişi, memecoin’in büyük bir hayranı olmadığını açıklayan dünyaca ünlü bir finansal danışman olan Ric Edelman. O’na göre Dogecoin’in meşru bir kullanım durumu yok ve uzun vadede tüm piyasaya yarardan çok zarar verecektir.

Ünlü zengin kişilerin yaptığı pompalama ve boşaltma

Yakın tarihli bir röportajda Yahoo Finance’e verdiği bir demeçte Ric Edelman şunları ifade etti:

Bunun diğer telaffuzu olan Doggy-coin, doggy kelimesinin yanlış yazılması, DOGE, kriptonun kötü çocuğu. Dogecoin (DOGE)’e şiddetle karşıyım, Doggy-coin, çünkü bir şaka olarak icat edildi. Ciddi değildi. Yasal bir kullanım durumu yoktur. Bu, finansal piyasada güvenilirlik ve meşruiyet yaratma veya SEC tarafından onaylanma çabalarında kripto topluluğuna herhangi bir fayda sağladığını düşündüğüm bir kripto para değil.

Ekonomist Uyardı: Dogecoin (DOGE) Uzun Vadede Piyasaya Zarar Verecek

Çok satan birçok kişisel finans kitabı yayınlamış olan Edelman için Dogecoin, bir heves sınırında. Edelman konu ile ilgili olarak şu ifadeleri belirtti:

Hatta bazı çok ünlü zengin kişilerin yaptığı bir pompalama ve boşaltma planının kurbanı olduğu için sahtekarlığı bile tartışabilirsiniz…. Elon Musk.

Dogecoin gibi projelerin başarılı olmasının nedeni, sektördeki düzenleme eksikliğidir, diye devam etti. SEC’in gözetim rolünde başarısız olduğuna inanıyor. Bu, insanların çılgın sohbet odalarında çılgınca şeyler yapmaları için ortam yaratıyor, “hızlı zengin olma planları için bir pompa ve çöplük ortamı oluşturuyor.”

Hoskinson Dogecoin (DOGE)’i vurdu

Son zamanlarda DOGE’yi eleştiren sadece Edelman değildi. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson da yakın tarihli bir podcast’te memecoin’i çöpe attı. Ancak Hoskinson için bu yeni bir şey değil. Geçmişte Dogecoin (DOGE)’i birkaç kez daha vurdu. Peki, DOGE’nin anlamı nedir? Bu sadece bir meme mi? Gerçekten faydalı olduğunu mu iddia ediyor yoksa Bitcoin’e karşı bir değer deposu olarak mı rekabet ediyor? Dolaşımdaki DOGE’nin yüzde 90’ından fazlası, sahiplerin en üst yüzde 1’ine aittir. Dogecoin gerçekten Bitcoin’e karşı bir değer deposu olmak için rekabet ediyorsa diye ekliyor Hoskinson ve şunları paylaşıyor:

Neden böyle bir para politikasına sahip olsun ki? Ayrıca, dayanak varlığın yıkıcı bir dağılımı var.

Hoskinson, yaklaşık 100 cüzdanın Dogecoin arzının ezici bir çoğunluğunu kontrol ettiğine inanıyor. Bu balinalar, DOGE’lerini çok düşük fiyatlarla elde ettikleri için hemen hemen her fiyattan satabilir ve kar edebilirler. Ayrıca Hoskinson Dogecoin ile ilgili olarak şu düşüncelerine yer verdi:

DOGE’de var olan bir varoluşsal saatli bomba var ki, bir kez sahip olan adamlar satmaya başladıklarında, satmaya devam edebilirler ve hangi fiyattan satarlarsa satsınlar kâr edebilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku