Cardano (ADA) Kurucusu Hoskinson’dan Kritik Uyarı: Hemen Satın! Cehennemden Kurtulun!

0 882

Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, tehlikeli balon olarak adlandırdığı Dogecoin’in (DOGE) çılgın yükselişi hakkında yatırımcıları uyaran bir video yayınladı.

Hoskinson, Doge’nin uzun süredir kripto para sektörünün gündemini meşgul ettiğini, sektördeki insanların 2014’te bununla ilgili şaka yaptığını ve şimdiye kadar hiç ciddiye alınmadığını söyledi.

Son zamanlarda, esas olarak Elon Musk’ın ve bazı zeki balinaların çabaları sayesinde, Doge artık durdurulamaz hale geldi. Pek çok insan buna seviniyor ve Elon, bundan gerçekten keyif alıyor gibi görünüyor, ancak Charles, “Çok açık ve dürüst olalım: Bu bir balon” diye uyarıda bulundu:

”Doge’nin fiyatı sürdürülebilir değil. Çökecek ve çok sayıda bireysel yatırımcı çok hızlı bir şekilde paralarını kaybedilecek.”

Daha da ileri giderek, bu tür bir yükselişin “insalık açısından bir alay konusu” olduğunu söylüyor. Doge’nin orijinal bir teknolojiye sahip olmadığını ve bunu destekleyecek özel bir geliştirici ekibinin olmadığını vurguladı.

Hoskinson’ın uyarısı Dogecoin fiyatının yükseldiği bir zamanda geldi. Kripto para birimi, son 24 saat içinde neredeyse üç katına çıktı ve şu anda piyasadaki en büyük beşinci para birimi. Geçen hafta yüzde 490 değer kazandı.

Cehennemden Kurtulun

”Herkesi uyarıyorum: Doge satın almayın! Doge’dan çıkın! Para kazandıysanız, harika. Cehennemden kurtulun !!

CEO, samimi videosunu sektördeki diğer kişilere bu tür piyasa manipülasyonlarına karşı koymaları için bir uyarı ile sonlandırdı:

“Bunları yapmaya devam edersek, artık özgürlüğümüz ve özerkliğimizin olmadığı ve bankalardan daha iyi olmadığımız bir noktaya geleceğiz.”

Hoskinson,  Doge balonunun patlaması başka bir kripto kışına yol açabilecek olsa bile bu sektörü kurtarmak için her gün çalışmaya devam edeceklerini söylüyor.

”Para kaybedecek olan tüm insanlar için çok üzgünüm ve sektörümüzde ne yapacağını çok iyi bilen bu olaydan zevk alan tüm insanlara acıyorum”

Hisse senedi alım satım uygulaması Freetrade’de analist olan David Kimberley, Dogecoin’in herkesin şaka bir kripto para birimi olduğunu bilmesine rağmen neden yükselmeye devam ettiğini açıkladı.

”Dogecoin’in yükselişi, oyundaki daha aptal teorinin klasik bir örneğidir, Dogecoin yatırımcıları temelde yatırım yapmak isteyen bir sonraki kişiye satış yaparak nakit para kazanabileceklerini iddia ediyorlar. İnsanlar kripto para birimini, anlamlı bir değeri olduğunu düşündükleri için değil, başkalarının birikip fiyatı artıracağını ve ardından satıp hızlı para kazanabileceklerini umdukları için satın alıyorlar.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku