Cardano Mucidi Kızdı: ADA Değil, Bu 2 Altcoin'den Alın!
Cardano Mucidi Kızdı: ADA Değil, Bu 2 Altcoin'den Alın!

Cardano (ADA) CEO’sundan Çarpıcı Bitcoin ve Tesla Açıklaması!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yakın tarihli bir röportajda, Bitcoin ve Dogecoin’i ağır bir şekilde eleştirdi. Bitcoin’i enerji kullanımı ve programlanabilirlik eksikliği ve DOGE’yi hiçbir amacı olmadığı için ağır bir şekilde eleştirdi. Hoskinson, Tesla CEO’su olarak iklim değişikliğiyle mücadeledeki rolü konusunda ciddiyse Musk’ın Cardano’yu incelemesi gerektiğine inanıyor.

Hoskinson: Bitcoin (BTC)’in amacı ne?

Hoskinson, son derece popüler Lex Fridman’ın podcast’inde yer aldı. Podcast’e katılımı, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in benzer bir katılım yapmasının ardından geldi . Buterin röportajında ​​kripto endüstrisindeki birkaç sorundan bahsetmiş ve Cardano (ADA)’yu harika bir proje olarak gördüğünü söylemişti. Hoskinson röportajında ​​DOGE, Elon Musk, Jack Dorsey’in BTC katılımı, Bitcoin, Chainlink ve oracle ağlarının başarısızlıkları ve daha fazlasını içeren bir dizi konuyu ele aldı. Tesla’nın Bitcoin ile olan ilişkisi hakkında ise şunları söyledi:

Alternatif enerji ve sürdürülebilirliğe, karbon azaltımına ve karbon nötrlüğüne gerçekten önem veriyorlarsa, enerji tüketimini kısıtlamak için yerleşik bir mekanizmanın olmadığı bir sistemde olamazsınız.

Bitcoin destekçileri, sistemde kriptoya yönlendirilebilecek çok fazla boşa harcanan enerji olduğunu iddia ediyor. Cardano kurucusu ise bu konuda şu ifadeleri kullanıyor:

Tesla, bir şekilde Bitcoin’in yaygınlaşmasının, yasal olarak pil, güneş ve rüzgârı çoğaltacağını iddia edemezse, o zaman sadece mümkün olan en iyi enerji tasarrufu sağlayan kripto para birimine odaklanmaları muhtemelen onlar için daha iyi olur.

Cardano CEO’su: Bitcoin geleceğin kripto dünyasında yer almayacak

Eski Ethereum kurucu ortağının sorunsallaştırdığı yalnızca Bitcoin (BTC)’in enerji kullanımı değil. Daha sonra Bitcoin’in programlanabilirlik eksikliğinden bahsediyor. BTC’yi tüm kripto para birimleri arasında en az programlanabilir olan olarak nitelendirdi. Hoskinson, Tesla Blockchain üzerine inşa etmek istiyorsa, Cardano ve Ethereum gibi diğer Blockchain’leri keşfetmenin daha uygun olacağını belirtiyor.

Cardano CEO’su Hoskinson, röportajı boyunca Bitcoin’e yüklendi. Bir noktada BTC’yi “lisede bir futbol yıldızı olan ama şimdi bira göbeği olan bir adam” olarak tanımlıyor. Bitcoin’in kriptoların geleceğinde yeri olmadığına inanıyor. Bugün hala var olmasının tek nedeni olarak, içine milyarlarca dolar akıtılması ve insanların yatırımlarını korumak istemelerine ilişkin ise şöyle söylüyor:

BTC’yi özellikle arzu edilir kılan hiçbir şey yok… Lanet şeyi yükseltmelisiniz. Ağ etkisine sahip, düzenleyici onayı var, marka adına sahip. Ancak, topluluğu gelişmeyi ve diğer kripto projelerini yakalamayı reddediyor. Bunun yerine, projeyi körü körüne takip ettikleri bir dine dönüştürdüler. Hayatım boyunca Bitcoin’in amacının ne olduğunu anlayamayacağım.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cardano (ADA) CEO’sundan Çarpıcı Bitcoin ve Tesla Açıklaması!

Yorumlar kapalı.