Coinbase Anketi: İngilizler Bu Sebepten Kripto Paralara Yatırım Yapmıyorlar

84

Finans kuruluşu This is Money, Coinbase ile birlikte, kripto para birimlerine yatırım yapan Britanyalıların ilgisini belirlemek için araştırma yaptı. İşte söz konusu araştırmanın detayları…

İngiliz halkı kripto para birimlerinde dolandırıcılık tehlikesinden endişeleniyor

This is Money ve Coinbase’in yaptığı çalışma, İngiliz halkının üçte birinden fazlasının, piyasalardaki düzenleme eksikliği nedeniyle kripto para birimi satın alma konusunda kayıtsız olduğunu ortaya koydu. Ancak ankete katılanların yarısını oluşturan 30-39 yaşları arasındaki kişiler, daha erişilebilir bilgilerin onları yatırım yapmaya daha istekli hale getireceğini açıkladı. İngilizlerin yüzde 34’ü ve 30’lu yaşlardaki insanların dörtte üçü Bitcoin, Dogecoin ve Ethereum’a aşina olduklarını belirttiler. Daha iyi tüketici korumasının, kendilerini bu tarz yatırımlara yönelteceğini ifade ettiler.

Ankete katılanların beşte ikisi, yani 60’lı yaşlardakilerin yüzde 63’lük dilimi, kriptonun ne olduğunu veya ne işe yaradığını bilmediğini söylediğinden, bu durum alanda hala belirsizlik olduğunu ortaya koyuyor. Sonuç olarak, bazı İngiliz bankaları yatırımcıların kripto para borsalarına para transfer etmesini yasakladı. Mali Davranış Otoritesi (FCA), tüketicileri “riskin yüksek olduğu spekülatif alımlar yaparlarsa tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları” konusunda uyardı.

This is Money’nin bulguları ayrıca, kripto varlıklara “biraz aşina” olduğunu iddia eden görüşmecilerin önemli bir bölümünün aslında konuyu tam olarak anlamadığını da ortaya koydu. 60 ila 69 yaş arasındakilerin sadece yüzde 4’ü kripto para birimi konusunda sağlam bir anlayışa sahip.

Kripto paralarda düzenleme ihtiyacı

Son aylarda bireysel ve kurumsal yatırımcılar arasında kripto para birimlerine daha yaygın yatırım yapılmasına rağmen, sektör İngiltere’de düzenlemeye tabi değil. Kripto para borsaları şu anda FCA tarafından yalnızca kara para aklamaya ve terörle mücadele finansmanı olarak kullanılmasına yönelik engellemeler için düzenleniyor. Bu, bazı borsaların, düzenlenmiş platformlar listesinde yer almasına rağmen, ellerinde para bulunduranların işler kötüye gittiğinde Mali Ombudsman Hizmetine veya Mali Hizmetler Tazminat Planı güvenlik ağına erişimi olmadığı anlamına geliyor. Finansal karşılaştırma sitesi Finder’dan Charlie Barton, yapılan araştırmaya yönelik şunları söyledi:

Öne çıkan istatistiğe göre, 30’lu yaşlarında olan kişilerin yüzde 75’i kriptoya yatırım yapmadan önce düzenlemeleri bekliyor. İnsanların biraz daha fazla bilgi edinmek istemesi ve yatırım yapmadan önce düzenleyici gözetimin olduğuna dair güvence istemesi mantıklı.

Birçoğuna göre kripto alanında, dolandırıcılık konusundaki artan endişeler göz önüne alındığında, tüketicilerin daha fazla güvenlik önlemi almak istemeleri şaşırtıcı değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku