Efsanevi Yatırımcıdan Dogecoin Öngörüleri: NTF’ler Gibi…

22

Yatırım patronu Stanley Druckenmiller, son zamanlarda kripto para piyasasını kasıp kavuran meme kripto para birimi Dogecoin (DOGE) hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Duquesne Family Office CEO’su, The Hustle ile yaptığı röportajda, 2013 yılında şaka olarak oluşturulan ancak şu anda piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi olan kripto parayla ilgilenmediğini açıkladı. Druckenmiller, Dogecoin’in gelişimini izlemediğini ve kripto paranın değişen değerinden rahatsız olmadığını belirtti.

Druckenmiller: Dogecoin fiyatı yükseldiğinde sadece gülüyorum

Sadece Bitcoin (BTC) fiyatı yükseldiğinde çıldıracağının altını çizdi ve benchmark kripto para birimine sahip olmadığını ifade etti. Ancak Dogecoin fiyatı yükseldiğinde sadece güldüğünü söylüyor:

Kısa vermezdim çünkü yüzümle kamp ateşi söndürmeyi sevmiyorum. Bu yüzden Dogecoin yokmuş gibi davranmaya çalışıyorum. O kadar az düşünüyorum ki yükseldiğinde beni rahatsız etmiyor bile…Uzatmayın kısaya da geçmeyin. Yani, bilirsin, Vegas’a gitmeyi sevmiyorsan, sanırım sorun değil.

Tarihin en çılgın para politikasının tezahürü

Dogecoin (DOGE)’nin 1 dolara giden yolu, Musk’ın sürekli desteğine rağmen durgunlaştı. Artık New York’ta BTC, DOGE ve ETH ile mülk satın alabilir veya satabilirsiniz. Avustralya maliye bakanı, hükümetin kripto para birimlerinin önünde durmayacağını söyledi. Druckenmiller, Dogecoin ve takas edilemeyen jetonların (NFT’ler), her ikisinin de tarihteki en çılgın para politikasının bir tezahürü olması bakımından birbirine benzediğini söyledi. Druckenmiller konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Dogecoin tıpkı NFT’ler gibi. Tarihin en çılgın para politikasının bir tezahürü. Ve arzda bir sınır olmadığı için şu anda Dogecoin’in faydasını gerçekten göremiyorum.

Druckenmiller, tokeni aktif olarak tanıtan ve destekleyen milyarder Elon Musk sayesinde kripto para biriminin değeri bu yıl yükselirken Dogecoin hakkındaki görüşlerini paylaşıyor. Tesla CEO’su genellikle sosyal medyada Dogecoin memeleri yayınlayarak kripto para biriminin popülerliğini artırmaya yardımcı oluyor.

Şubat ayında, Musk ve diğer ünlülerin token hakkında tweet atmasından sadece 24 saat sonra Dogecoin (DOGE)’nin değeri %37 arttı. Musk’ın yeni açıklamaları ile altcoinin popülaritesi bu ay yine fırladı. Tesla CEO’su Elon Musk tarafından elektrikli araçlar için artık ödeme olarak Bitcoin’in kabul edilmeyeceği ve Bitcoin yerine potansiyel bir yedek olarak Dogecoin (DOGE)’in görüldüğü söylendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku