Popüler Analist Uyardı: Bitcoin Bu Seviyelere Düşebilir!

44

Analist Justin Bennett, Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının önümüzdeki haftalarda volatilite ile çok daha fazla karşı karşıya kalacağını bekliyor. Analiste göre, BTC’deki son düşüşün sebebine dair ise ilginç ifadelerde bulundu. İşte haberin detayları…

Analist: Önümüzdeki haftalarda Bitcoin (BTC)’de daha fazla volatilite görebiliriz

Bennett, Bitcoin fiyatındaki son düşüşün, şu anda önde gelen kripto para birimindeki konumlarını artırma fırsatı olan zengin oyunculardan kaynaklandığını savunuyor. Analist bu iddiasını şöyle ifade ediyor:

Bugünkü ralliyi görmek güzel! Ancak BTC’yi 65 bin dolardan 30 bin dolara kimin çektiğini unutmayın. Bu kurumların artık birikmeleri gerekiyor. Bunun bir günde olması mümkün değil. Olamaz… Peki nasıl daha düşük fiyattan satın alıyorlar? Zayıfların ellerini sıkarak. Önümüzdeki birkaç hafta içinde daha fazla volatilite bekleyebilirsiniz.

Tesla CEO’su Elon Musk‘ın Bitcoin fiyatındaki düşüşe neden olması iddiasından aklayan Bennett, satışla sonuçlanan paniğin kurumsal yatırımcılar tarafından tetiklendiğine dikkat çekiyor. Analist sözlerine şöyle devam ediyor:

Panik satışı panik olmadan gerçekleşmez. Paniğe kim sebep oldu? Kurumlar… Görünüşe göre bazılarınız Elon’dan bahsettiğimi düşünüyor. Bitcoin (BTC)’i düşüren Elon Musk değildi. Bunu kurumlar yaptı.

Bitcoin fiyatının düşmesinde en büyük etken kurumların yaptığı satın almalar

Kripto para birimi analisti, kurumsal yatırımcıların satın alma fırsatları için 28 bin ila 30 bin dolar seviyelerine gözlerini diktiklerini söylüyor. Analist, konuya yönelik olarak şunları da ifade ediyor:

Şu anda bir biriktirme aşamasındaysak, kurumlar 30 bin ABD doları, hatta belki 28 bin ABD doları civarındaki sınırları test edecek.

Bennett ayrıca, Bitcoin fiyatında hızlı ve sürekli bir yukarı doğru hareketin (V-şekilli iyileşme) gerçekleşebileceğini, ancak bunun, kurumsal yatırımcıların kendi keseleri dolup taştıktan sonra gerçekleşebileceğini savunuyor.

V şeklinde bir iyileşme elde etmemizin tek yolu, kurumların buna izin vermesidir. Dün bahsettiğim gibi, daha uzun biriktirmeleri gerekiyorsa (muhtemelen), Bitcoin (BTC) fiyatı daha düşük kalıyor … Herkes oyunda kurumları istiyordu. Pekâlâ, buradalar. Bu, artık onların kurallarına göre oynadığımız anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku