İşte Düşük Fiyatlarla Alınabilecek En İyi 5 Kripto Para Birimi!

68

Kripto para piyasasının iki ay kadar önce 2,6 trilyon dolara tırmanan toplam değeri şimdi yüzde 46’lık bir düşüşle 1,4 trilyon dolar seviyesinde duruyor. Piyasadaki düşüş aynı zamanda yatırım yapmak için de en iyi zamanlar olarak görülür. Analist Siman Chand, yeni analizinde düşük fiyatlarla satın alınabilecek en iyi 5 kripto paradan bahsediyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)

Bitcoin şu anda uzun vadeli değerine göre en ucuz kripto para birimlerinden biri denebilir. 32.000 doların biraz üzerinde duran Bitcoin (BTC) ATH’sine göre ucuz kalır. Son 24 saatte yüzde 3, geçen hafta yüzde 2 düşen BTC son iki haftada yüzde 3,5 ve son 30 gün içinde yüzde 6’nın üzerinde düşüş yaşadı.

Meme kripto para Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE), son zamanlarda ortalamadan daha zor bir zaman geçiriyor. 0.202973 dolar ile 8 Mayıs’ta belirlenen ATH’si olan 0.731578 dolardan sonra yüzde 72 düştü. Ayrıca son 24 saatte yüzde 5 ve geçen hafta yüzde 13 düştü. Bu açıkçası harika bir performans değil. Ancak, sadece 0.2029 dolarlık fiyatıyla DOGE kesinlikle ucuz bir kripto para. Dogecoin’in ufukta potansiyel olarak onu bir ağ olarak daha kullanışlı ve değerli kılacak birkaç önemli yazılım güncellemesi var.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), 1.31 dolar civarında kalmaya devam ediyor. 24 saat öncesine göre yüzde 3 ve bir hafta öncesine göre yüzde 7 azaldı. ADA, son 30 gün içinde yüzde 11 düşerken, 2,45 dolarlık ATH’sinin de yüzde 46 altında. Bunların hepsi piyasanın geri kalanıyla hemen hemen uyumludur.

ADA, son haftalarda diğer kripto para birimleri kadar kötü düşmedi. Bunun nedeni, Cardano’nun bir platform olarak çok fazla heyecan çekmesidir. Henüz akıllı sözleşmeler sunmayan ADA, Ethereum’a gerçek bir rakip haline geliyor. Bunu ağustos ayında veya civarında yapacak ve akıllı sözleşmeler yayınlandığında, daha geniş bir dApp yelpazesine ev sahipliği yapabilecek.

Ripple (XRP)

Bitcoin’in 32.000 dolarlık fiyatıyla karşılaştırıldığında, Ripple (XRP) mutlak bir fırsat gibi görünüyor. Şu anda 0,637589 dolar seviyesinde bulunan XRP, geçen gün yaklaşık yüzde 2, geçen hafta yüzde 3 ve son 30 gün içinde yüzde 23 düştü.

XRP ile ilgili ilginç şeylerden biri, 2021 başlarında boğa piyasası sırasında 2018 ATH’sini kırmayan birkaç kripto para biriminden biri olmasıdır. XRP’nin önceki yüksek seviyesini gölgede bırakmamasının ana nedeni, Ripple’ın SEC ile olan davasıdır. SEC, bu davayı Aralık 2020’de tam da boğa piyasasının hızlanmaya başladığı sıralarda başlattı. Bununla birlikte, devam eden davayla ilgili son güncellemeler, Ripple’ın oldukça iyi durumda olduğunu gösteriyor.

Solana (SOL)

30 doların biraz üzerinde olan Solana (SOL), iyi potansiyele sahip başka bir ucuz kripto para birimi. Piyasanın geri kalanına paralel olarak, son 24 saatte yaklaşık yüzde 4 ve geçen hafta yaklaşık yüzde 8 düştü. Ayrıca 30 gün içinde yüzde 16 ve 58 dolarlık ATH’sinin yüzde 47 altında.

Piyasa genelindeki trendi yakalayamamış olabilir, ancak Solana’nın önünde büyük olasılıkla çok parlak bir gelecek var. Akıllı bir sözleşme/dApp platformu olarak Solana, kapasitesini büyük ölçüde artıran ve enerji tüketimini azaltan yeni bir geçmişe dayalı fikir birliği mekanizması kullanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Insidebitcoins.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku