altcoin

Solana, Bitcoin ve Ethereum’dan Daha Hızlı Toparlandı! İşte Nedeni!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu Çarşamba, kripto para birimlerinde bir gecede sıçrama yapan Solana (SOL), Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) dahil olmak üzere en iyi rakiplerini geride bıraktı. SOL/USD döviz kuru, önceki seansta 20,14 dolara düştükten sonra çarşamba günü %55,10 artışla 31,58 dolara yükseldi. Yokuş yukarı hareketi, Çin’deki tam teşekküllü bir kripto yasağına yanıt olarak acımasız bir çöküşü izleyen genel bir kripto piyasası geri çekilmesinin ardından geldi.

Solana, bu haftanın başında zarar edenler arasındaydı. SOL/USD, pazartesi günü 35,22 dolarda açtıktan sonra %42’den fazla düştü. Benzer şekilde, Bitcoin aynı dönemde %19,07 oranında değer kaybederken, ikinci en büyük kripto para birimi ve Solana’nın Blockchain rakibi Ether %24,75 oranında düştü.

Ancak tüm en iyi kripto tokenleri, 48 saatlik baş dönmesinden sonra geri döndü. Bitcoin  28,800 dolar olan düşük seviyeden %19,44 oranında yükselerek 34.400 dolara ulaştı. Bu arada, Ether, Solana’dan çok daha düşük olsa da 1.700 doları destek olarak test ettikten sonra %20,29’a kadar toparlanarak 2.045 dolara yükseldi. Ve öyle görünüyor ki, Solana Salı sonu ve Çarşamba seansının başlarında daha toparlanma hareketini destekleyen yeterli katalizöre sahipti. Bunlardan üçü aşağıdaki gibi listelenmiştir.

Kurumsal anlaşmalar

Solana’nın salı günü geç saatlerde toparlanma seansı sırasında daha yüksek teklifler alması, merkezi olmayan bir finansal piyasa veri dağıtım ağı olan Pyth’in veri sağlayıcısı olarak kurumsal bir değişim operatörü olan LMAX Digital’i eklediğinin duyurulmasıyla aynı zamana denk geldi.

SOL, token Solana ekosisteminde yerel para birimi olarak hizmet ediyor. Kullanıcılar, SOL varlıklarını doğrudan ağ üzerinde paylaştırır veya aktif bir doğrulayıcıya devreder. Karşılığında, pay sahiplerine enflasyon ödülleri verilme sözü verilir. Özelliğin, Solana’nın Full Mainnet sürümüyle birlikte yayınlanması planlanıyor. Kullanıcılar, işlem ve akıllı sözleşme ücretlerini ödemek için SOL’u kullanabilir.

Stratejik yatırımlar

Solana, bu tarihe kadar SOL tokenlerinin satışından yaklaşık 26 milyon dolar topladı. Ancak Blockchain protokolünün kendisi, bir Blockchain veri izleme platformu olan Parsiq için geçen hafta sonunda 3 milyon dolar toplayan bir finansman turuna öncülük etti. Solana’nın kurucusu Anatoly Yakovenko’ya göre, Parsiq’in gemide olması, yığınlarını oluştururken projelerinde “daha ​​az baş ağrısı” demekti.

Solana’nın bir “Ethereum katili” geliştirmek için 450 milyon dolar daha artıracağına dair söylentiler, 22 Haziran çöküşüne rağmen SOL’un yukarı yönlü eğilimini sağlam tutmuş olabilir. Ancak Solana ekibi haberi doğrulamadı ama inkâr da etmediler. Parsiq duyurusu sırasında, 16 Haziran’da SOL/USD yatay işlem görüyordu. Ancak Çin kripto yasağı haberleri istikrarı sarstı. Paritenin son zamanlardaki büyük düşüşleri korku, belirsizlik ve şüpheden (FUD) endişeli bir şekilde ortaya çıktı. Ancak sadece birleşmelere dayanarak, Solana ekosistemi bir Blockchain güç merkezi olarak ortaya çıktı.

Üçlü destek birleşimi

SOL’un en son yokuş aşağı hareketi, Solana’nın bir Blockchain projesi olarak geliştirilmesine ek olarak, günlük yatırımcılara psikolojik giriş seviyeleri sağlayan üçlü bir destek birleşimini test etti.

Yukarıdaki grafikteki sarı çubuk, yakın tarihteki aşağı yönlü girişimleri sınırlama yeteneği göz önüne alındığında, fiyat desteğinin ilk katmanını sunuyordu. İkincisi, SOL, kırmızı yatay çizgiden 24,56 dolardan ek bir yükseliş zemini aldı. Ayrıca SOL’un yukarı yönlü eğilimini sağlam tutma geçmişi ve 200 günlük basit hareketli ortalama.

SOL/USD’nin göreli güç endeksi (RSI) de aşırı satım eşiği olan 30’un çok az üzerindeydi. Geleneksel olarak, yatırımcılar piyasaya girmek için daha düşük bir RSI okumasını sinyal olarak algılarlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Solana, Bitcoin ve Ethereum’dan Daha Hızlı Toparlandı! İşte Nedeni!

Yorumlar kapalı.