Ripple’ın XRP’si Japonya’da Önemli Bir Dönüm Noktasına Ulaştı!

0 147

Japon finans devi SBI Holdings ve kripto para girişimi FXcoin, XRP pilot programında yeni bir başarıya ulaşıldığını duyurdu.

FXcoin, dijital ödeme testlerinde XRP kullanan diğer Sumitomo Grubu şirketlerine olan borçları ve kredileri kapatmak için Japon ticaret firması Sumitomo Corporation ile birlikte çalışıyor. Program, daha önce Japonya’da gelecekteki işlemleri gerçekleştirmek için Ripple’ın yerel token’ı XRP kullanılarak başarılı sonuçlar vermişti.

FXcoin, Şubat ayının sonlarında gelecekteki işlemleri gerçekleştirmek için XRP’nin yurtdışına ihracı konusunda Singapur’a yapılan transferin başarılı olunduğunu ve bunun kripto para startup’ı ve Sumitomo Grubu için yeni bir kilometre taşı olduğu duyurdu. FXcoin, bu başarının, işletmelerin denizaşırı ödemeler için kripto paralarını kullanarak işlem maliyetlerini azaltmasını sağlayabileceğini belirtiyor.

2020’nin sonlarında SBI Holdings ve FXcoin, XRP’nin bir para biriminden diğerine ticaret yaparken fiyat dalgalanmaları riskini azaltmak için forex (FX) piyasasında köprü varlık olarak kullanılıp kullanılamayacağını test ettiklerini duyurmuştu.

Ripple ve SBI uzun zamandır birlikte çalışıyor ve SBI, 2016’da San Francisco merkezli ödeme şirketine yatırım yapmasıyla biliniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku