Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: DOGE Kritik Seviyeyi Yeniden Test Ediyor!

23

Dogecoin (DOGE), 9 Temmuz’daki toparlanmanın bir kez daha yüksek seviyelerde reddedilmeyle karşı karşıya kalmasının ardından, Cumartesi günkü düşüş hareketini devam ettiriyor.

Musk etkisi kısa sürdü

Cuma günü, meme odaklı kripto para birimi  toparlanma belirtileri gösterdi ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin ve Ethereum’un çok katmanlı bir işlem sistemi izlediğini ve işlem oranlarının yavaş ve maliyetli olduğunu öne sürerek Dogecoin’i desteklemek için tweet atmasının ardından yaklaşık yüzde 8’lik bir ralli yaptı. Musk‘ın yorumu, Dogecoin yatırımcısı ve YouTuber Matt Wallace’ın tweet atmasından sonra geldi. Wallace şöyle bir tweet atmıştı “Hatırlatma: Dogecoin güncellemesi yakında geliyor.” Şimdiye kadar Pazar günkü işlemlerde, DOGE fiyatı bu haftanın başlarında ulaştığı iki haftanın en düşük seviyesi olan 0.1946 dolar’ı kapatıyor ve durgun bir kripto piyasası hissiyatını izliyor.

Dogecoin teknik analiz:  Kritik 200-DMA desteği yeniden test ediliyor

Meme-coin’in günlük grafiği, fiyatın Haziran ayının başından bu yana 0.2443 dolar’da 21 Günlük Hareketli Ortalama (DMA) direncini takiben beşinci haftalık kaybı kaydetmeye ayarlandığını gösteriyor. Bu şekilde oluşan düşük zirveler, özellikle geçen haftaki durgun fiyat hareketinden sonra, başka bir düşüşe başlamak için güçlü bir katalizör beklerken ayıları canlı ve güçlü tuttu. Böyle bir fiyat hareketi, fiyat ikincisinin altında kaldığı sürece DOGE ayılarının kontrolü elinde tutacağını ima eder. Bu nedenle, satıcılar, şu anda 0.1732 dolar olan güçlü ve artan 200-DMA desteğine meydan okumak için takipte kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte, 0,2011 dolarda yükselen trend çizgisi desteği, 200 DMA sınırına doğru ilerlemeden önce düşüş taahhütlerini test edebilir.

Öncü bir gösterge olan 14 günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI), düşüş bölgesinde yuvarlanırken aşağı yönü işaret etmeye devam ediyor ve aşağı yönlü daha fazla alan olduğunu gösteriyor. 50-DMA’nın yukarıdan 100-DMA’yı delip geçmesinden sonra, 7 Temmuz’da söz konusu zaman diliminde bir ayı çaprazı doğrulandı. Sadece 21-DMA’nın üzerinde bir günlük kapanış, satın alma ilgisini canlandırarak yakın vadede düşüş momentumunu olumsuz hale getirebilir. Dogecoin alıcıları daha sonra aşağı yönlü 50-DMA’yı 0,2922 dolardan hedefleyecekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku