Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: Kritik Seviyeler ve Teknik Analiz!

19

Tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşüşten bu yana, Bitcoin (BTC)  fiyatı küçük bir fiyat aralığında sabit kaldı. Yaklaşık 12 aylık yüksek volatilitenin ardından kripto para yatırımcıları bu fiyat hareketinden sıkılmaya başladı. Kripto para piyasası, aylarca büyük bir trend belirlendikten sonra genellikle bu gibi dönemlerde konsolide olur. Bu, piyasaların dinamiklerinin bir parçasıdır ve bu yavaş konsolidasyon dönemleri olmadan büyük hamleler mümkün olmazdı.

Kritik destek seviyeleri

Birçok gösterge, BTC fiyatının çok yakında bu aralığın dışına çıkmaya hazır olabileceğini gösteriyor. Kırmızı ile gösterilen azalan kanala baktığımızda, boğaların ve ayıların kanalın üst ve alt trendlerini eşit olarak savunduğunu görebiliriz. Bitcoin fiyatı, kanalın yükseliş bölgesi olarak kabul edilen yaklaşık 2 haftadır medyan çizginin üzerinde işlem görüyor.

Medyan çizgi ile birlikte BTC fiyatı, 31.100-32.200 dolar arasındaki ana destek bölgesinin üzerinde tutuluyor. Bu iki seviyenin altındaki bir kırılma, 30 bin dolar seviyesinin altına büyük bir serbest düşüşle sona erecek.

Teknik analiz

BTC fiyatının yükseliş eğilimine girmesi için, 35 bin dolarlık ana direnç bölgesi ile birlikte azalan kanalın üst trendini kırması gerekiyor. Boğalar fiyatı bu değerlerin üzerinde tutmayı başarırsa, BTC fiyatı muhtemelen 36.500 dolar’a yükselecek. Bu iki işaretle birlikte 50 Günlük MA yatıyor. Bu mavi ile gösterilmiştir ve yaklaşık 2 aydır direnç görevi görmektedir. BTC, 30 bin dolar’a yükselmek için tüm bu önemli çizgileri serbest bırakmalıdır.

Stokastik RSI, son zamanlarda 80’lik aşırı alım değerinde bir ret yaşadı. Bu değerin üzerinde, fiyatın en büyük yukarı yönlü itme yaşadığı yer. Güç 50 değerinin altına düşmeye devam ederse, Bitcoin muhtemelen ana destek bölgesini kaybedebilir. RSI geçen ay boyunca bir zirveye geliyor. İki trend çizgisi 9 gün içinde büyük bir hareketi gösteriyor. BTC fiyatını yakın zamanda etkileyecek başka bir faktör de FUD etkisi olacak.

Bitcoin fiyatı gün içi seviyeleri

Spot oranı: 33.520 dolar

Trend: Ayı

Volatilite: Orta

Destek: 32.200 dolar

Direnç: 35. bin dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku