Kripto Karşıtlığıyla Bilinen SEC Başkanı İçin İstifa Kampanyası Başlatıldı!

36

Bildiğiniz üzere SEC başkanı Gary Gensler, kripto karşıtı bir yaklaşıma sahip ve birçok yatırımcı tarafından düzenleyici politikaları nedeniyle eleştiriye tutuluyor. Bir süredir yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Gensler, kripto para birimlerinin menkul kıymetler seviyesinde olduğuna vurgu yapıyor. Son günlerde kullanıcıların başlattığı bir imza kampanyası ise son derece dikkat çekti! İşte detaylar…

Gary Gensler’ın SEC Başkanlığından istifası için imza toplanıyor!

Son günlerde SEC Başkanı Gary Gensler aleyhine Change.org’da düzenlenen bir imza kampanyası, yaşanan son yolsuzluk ve piyasa manipülasyonu iddialarının ardından büyük ilgi gördü. İmza kampanyası, SEC başkanı Gary Gensler’i, küçük yatırımcıları açığa satışlardan koruyamaması nedeniyle istifaya çağırıyor. Aynı zamanda Gary Gensler, Vanguard Group ve BlackRock aracılığıyla AMC Theatres ve GameStop gibi kripto odaklı hisse senetlerini açığa çıkarmakla da suçlanıyor. Son zamanlarda, avukat John E. Deaton, Vanguard Group’un, Annabel Lee LLC ve Marital Trust firmaları için Gensler’in fonlarını yönettiğini açıkladı. Öte yandan SEC Başkanı Gary Gensler, yüzde 90’ı Vanguard tarafından yönetilen 100 milyon doların üzerinde servete sahiptir.

Kripto Karşıtlığıyla Bilinen SEC Başkanı İçin İstifa Kampanyası Başlatıldı!

Deaton ayrıca, Gensler’in kripto tokenlerini menkul kıymetler olarak sınıflandırmaya devam ettiği için kripto üzerinde yargı yetkisi talep etmek istediğini söyledi. Ayrıca, yatırımcıları daha iyi korumak için kripto borsalarıyla çalıştıklarını iddia ederek kripto borsalarını kendisiyle aynı fikirde olmaya çağırdı. SEC başkanı Gary Gensler, XRP yatırımcıları, ABD Kongresi ve diğer finansal düzenleyicilerle görüşmeyi sürekli olarak reddetti. Dahası, Gary Gensler yönetimindeki SEC, SEC yetkililerinin tarihi kararlarından ve görüşlerinden kaçınıyor gibi görünüyor. Örneğin, Ripple aleyhindeki davada SEC, mahkeme kararına rağmen Hinman’ın 2018 konuşmasının taslaklarını açıklamayı ihmal ediyor.

Oyların çoğunluğu kripto topluluklarından geldi!

İmza kampanyasındaki son oyların çoğu, Gensler’in topluluklarla ilgili karşıt duruşu nedeniyle kripto topluluğundan geliyor. Şimdiye kadar, dilekçe yaklaşık 16.000 oy aldı ve Change.org’da en çok imzalanan dilekçe oldu.

Ripple CEO'su: SEC Davası Bu Tarihte Bitebilir

SEC Başkanı Gary Gensler, kriptonun CFTC tarafından değil SEC tarafından düzenlenmesi gerektiğine inanıyor. Ripple aleyhindeki SEC davası, XRP yatırımcıları ve Ripple lehine göründüğünden, SEC, kayıt dışı menkul kıymetleri listelemek için kripto borsası Coinbase’i eleştirdi. Ayrıca, bazıları yakın zamanda Coinbase tarafından listelenen 9 token’ı menkul kıymetler olarak kategorize etti. Öte yandan daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere SEC ile halen davası süren popüler altcoin projesi Ripple, anlık olarak 0.372899 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku