Dedikodular Arttı, Bu Metaverse Altcoin Atağa Kalktı!

Dedikodular Arttı, Bu Metaverse Altcoin Atağa Kalktı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sandbox, bu yıl göz önünde bulundurulması gereken en önemli Metaverse kripto para birimlerinden biri haline geldi. Popüler metaverse altcoin projesi Sandbox, geçtiğimiz saatlerde yüzde 20’lik bir artış yaşayarak 1,31 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Anlık olarak ise CoinGecko verilerine göre popüler metaverse projesi, 1,24 dolardan işlem görüyor. İşte detaylar…

Metaverse altcoin projesi SAND, hızla yükseliyor!

Hatırlayacağınız üzere daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz, Microsoft, Meta, Nvidia, Unity ve Sony gibi birçok teknoloji devinin bulunduğu 30 adet şirket, geçtiğimiz hafta metaverse dünyası için bir altyapı oluşturma amacıyla ‘Metaverse Standartları Forumu’ ile bir araya geleceklerini açıklamıştı. “Metaverse Standartları Forumu” isimli oluşumun duyurulmasıyla beraber SAND’ın yükseliş yaşaması birçok analiste göre çok sürpriz olmadı.

SAND grafiğinde gösterildiği gibi, günlük zaman grafiği yedi ardışık yeşil mum ile karşımıza çıkıyor. SAND fiyatı 1.11 dolar seviyesinde yoğun arz baskısı altında ve 386 milyon dolarlık gün içi işlem hacmi, yüzde 3.22’lik bir düşüşe işaret ediyor.

Cuma gecesi boğaları, 10 günlük yatay sınırı aştı ve SAND kripto para biriminin fiyatını, düşüşün kritik riskten korunma seviyesi olan 0,90 doların oldukça üzerine çıkardı. Öte yandan SAND token’ının son dip seviyesi, boğalar için önemli bir destek seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan sosyal medyada dolanan söylentilere dayanarak Sandbox, bir devralma hedefi kuran teknoloji şirketinin hedefinde olabilir.

The Sandbox’ın kurucu ortağından Meta’ya sert cevap!

Metaverse Standartları Forumu’nun amacı, popüler metaverse dünyasında rekabet içerisinde yarışan yüzlerce işletme arasında koordinasyon ve işbirliğini teşvik etmek olarak karşımıza çıkıyor. Reuters’a göre, MSF’ye başkanlık eden Nvidia yöneticisi Neil Trevett, kripto endüstrisindekiler de dahil olmak üzere herhangi bir şirketin gruba katılabileceğini de ekliyor.

Bildiğiniz üzere Sandbox metaverse altcoin projesinde bir mülk, yakın zamanda dünyanın sayılı bankalarından olan HSBC tarafından satın alındı. HSBC’nin bu hamlesi ise piyasa üzerindeki birçok yatırımcı tarafından ilgi toplamış görünüyor.

Dedikodular Arttı, Bu Metaverse Altcoin Atağa Kalktı!

Ayrıca Meta‘nın The Sandbox‘ı satın alacağı iddialarına da The Sandbox’ın Kurucu Ortağı ve COO’su Sebastien Borget, “Bu asla gerçekleşmeyecek” şeklinde net bir yanıt verdi.

Birçok haber kaynağına göre The Sandbox dahil çok sayıda metaverse projesinin arkasındaki 5 milyar dolarlık yazılım ve risk sermayesi şirketi olan Animoca Brands’in kurucusu Yat Siu, daha önce de Meta projesinin hedeflerini “dijital sömürgecilik” olarak isimlendirmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dedikodular Arttı, Bu Metaverse Altcoin Atağa Kalktı!