Decentraland (MANA) Kritik Seviyeyi Aştı! Sırada Ne var?

181

Popüler altcoin projesi Decentraland (MANA), geçtiğimiz günlerde direnç çizgisinden ayrıldı. Birçok analist ise konu hakkında yorumlarını belirterek, MANA için yükseliş beklediğini açıkladı. İşte detaylar…

Popüler altcoin projesi yükselişe geçebilir!

Bildiğiniz üzere popüler altcoin projesi Decentraland (MANA), Kasım 2021’de ATH seviyesine ulaşarak 5.90 dolar seviyelerini görmüştü. O günden bu yana düşüş yaşayan popüler proje, 12 Mayıs tarihinde yaşadığı dip seviye olan 0.62 dolar seviyesi ile ATH seviyesinden yüzde 89 düşüş yaşamış bulunuyor. MANA fiyatı ise 12 Mayıs tarihinden beri yükselişe geçti ve 21 Haziran tarihinde direnç çizgisinden ayrıldı. Yükseliş yaşanmadan önce ise 208 gündür aynı seviyeler arasında gidip geliyordu. Analistler, yukarı yönlü hareketin devam etmesiyle beraber, bir sonraki en yakın direnç alanını ise 2.65 dolar ila 3.25 dolar arasında olarak açıklıyor.

Bir diğer yandan ise kripto para piyasalarının yakından takip edilen bir ismi olan CryptoJobs, fiyatın azalan bir direnç çizgisinden çıktığını ve 1 dolara yükselebileceğini belirten bir MANA grafiğini tweetledi. Grafik ise şu şekilde:

Decentraland (MANA) Kritik Seviyeyi Aştı! Sırada Ne var?

Analistlere göre altı saatlik grafik, fiyatın zaten alçalan bir takozdan çıktığını gösteriyor. Azalan kama bir yükseliş modeli olarak kabul edilir, bu da o seviyeden ayrılışın en olası senaryo olduğu anlamına gelir. Ayrıca, RSI’nin yükseliş sapması oluşturmasından sonra ortaya çıkan kırılma, fiyatın geçerliliğini daha da artırdı. Analistlere göre eğer yukarı yönlü hareket devam ederse, ilk küçük direnç alanı 1,05 dolar seviyelerinde olacak.

Decentraland (MANA) Kritik Seviyeyi Aştı! Sırada Ne var?

Analistlerden MANA için “dalga sayısı” analizi

Analistlere göre dalga sayısı, fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesinden ölçülen bir A-B-C düzeltici yapısını tamamlamasının mümkün olduğunu gösteriyor. Alt dalga sayısı net olmasa da, A:C dalgalarının 1:0.618 oranına sahip olması bunun doğru sayı olma olasılığını destekliyor.

Decentraland (MANA) Kritik Seviyeyi Aştı! Sırada Ne var?

Analistler ek olarak, 12 Mayıs’tan bu yana yukarı yönlü hareket için beş dalgalı bir yapı görüntüsü aldıklarını da belirtiyor. Bu fikir, fiyatın daha yüksek bir dip yapması gerçeğiyle daha da destekleniyor. Bu nedenle, mevcut artışın tam olarak bir yükselişe mi işaret ettiği yoksa yalnızca düzeltici bir toparlanma mı olduğu henüz net olmasa da, en azından aynı oranda bir artış bekleniyor. Analistler, bu durumun gerçekleşmesi durumunda fiyatın 1,45 dolar seviyelerine çıkacağını aktarıyor.

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere popüler altcoin projesi uzun bir süredir düşüş yaşıyor ve 12 Mayıs tarihinde MANA için dip seviyelere kadar düşüş yaşadı. Decentraland (MANA) fiyatı son 30 günlük süreçte yüzde 16,6 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak ise popüler altcoin, 0,860807 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak beincrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku