Uzman Görüşü: Bitcoin Yükselişe Geçecek Ama Düşündüğünüz Gibi Değil!

1.904

CNBC’de yayınlanan Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, kişisel analizlerine dayanarak Bitcoin (BTC)’in önümüzdeki aylarda yükseliş kaydedeceğini açıkladı. İşte detaylar…

Ünlü sunucu Bitcoin için olumlu tahminlerde bulundu!

Ünlü yatırımcı Jim Cramer, Bitcoin (BTC) hakkında olumlu tahminlerde bulundu ve üst varlık sınıfının önümüzdeki birkaç ay içinde değer kazanacağını söyledi. Cramer, olumlu yorumları Tom DeMark tarafından paylaşılan ve Bitcoin’in önümüzdeki aylarda rahatlayacağını ve şu anda işlem görmekte olduğu seviyelerin üzerine çıkacağını iddia ettiği bir grafiği analiz ederek yaptı. Cramer, Bitcoin’in ATH seviyelerine geri dönmeyeceğini düşünse de önümüzdeki birkaç ay içerisinde lider kripto para biriminin bir “rahatlama” yaşayacağından emin gözüküyor. Ünlü sunucunun sözleri ise şu şekilde:

“Şu anda tekrar satın alım yapmanızı önermiyorum, ancak hala Bitcoin’den çıkmadıysanız ve çıkmak istiyorsanız, önümüzdeki günlerde daha iyi bir fiyat ile Bitcoin yatırımınızdan çıkış yapabilirsiniz.”

Coinbase CEO'su Umut Verdi: Bitcoin Bu Şansa Sahip!

Daha önce de kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), anlık olarak 20.364,29 dolardan işlem görüyor.

Cramer’in BTC analizi kritik seviyeleri işaret ediyor!

Mad Money programının sunucusu, DeMark’ın grafiğine göre yıllar içinde lider kripto para biriminin tepe noktasını ve dip noktasını belirlemeyi sağlayan 13 adımlı bir alım-satım metodu geliştirdiğini belirtti. Cramer, DeMark’ın son grafiğinde ise Bitcoin’in Nisan 2022’den bugüne kadar olan performansını inceledi.

Cramer, bir dizi DeMark grafik modelinin, alımlar ve satışlar nihayetinde birbirini tüketmeden önce benzer yönlerde hareket ettiğini açıklıyor. Grafikte önemli noktalara dikkat çeken Cramer, Terra ekosistem token’larının çöküşü ve artan enflasyon nedeniyle Bitcoin (BTC)’in 2020’den geçtiğimiz haftaya kadar hiçbir zaman yüzde 50 seviyesinde düşmediğini gösteren önemli bir detaya işaret etti. Cramer’in sözleri ise şu şekilde:

“Bu seviyelerden satın alım yapmak, söz konusu varlığa genellikle yapısal zarar verir. Bitcoin’in eski zirvelerine ulaşması yıllar alabilir, hatta on yıllar alabilir. Bir daha o seviyeleri görmememiz bile mümkün.”

Bildiğiniz üzere Jim Cramer bir Bitcoin sever. Daha önce de birçok takipçisini Bitcoin’e yatırım yapmaya teşvik eden bir isim olarak karşımıza çıkmıştı. Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz yıl 731 milyon dolarlık piyango kazanan bir kişiye yatırım tavsiyesi bile vermişti.

Bir diğer yandan Bitcoin, tarihi boyunca yaşadığı en büyük düşüşlerden birini yaşadı. Yıla 46 bin dolar seviyelerinde başlayan kripto para birimi son günlerde 20 bin dolar seviyelerinden işlem görüyor. BTC’nin devasa düşüşünden bir dizi faktör sorumlu olsa da, yatırımcılar varlık sınıfının önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.047 dolara (ATH) geri dönmesini umuyor, bu durum da Cramer’in yakın gelecekte gerçekleşeceğini düşünmediği bir ihtimal olarak karşımıza çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku