El Salvador Başkanı BTC Hakkında Konuştu: Sakin Olun, Güvendesiniz!

113

18 Haziran Cumartesi günü, Bitcoin (BTC), Aralık 2020’den bu yana ilk kez 20.000 doların altına düşen başka bir büyük fiyat düzeltmesi yaşadı. Şuanda BTC, 354 milyar dolarlık piyasa değeriyle 18.068 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Yatırımcılar arasındaki korku ve panik devam ederken, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele bir açıklama yaptı. İşte detaylar…

BTC fiyat kaybı yaşamaya devam ederken, kripto para piyasalarında korku ve panik hakim

Korku ve panik dalgası, kripto para piyasasının her yerine yayıldı ve yatırımcılar son zamanlardaki olumsuzlardan ve devasa fiyat kayıplarından oldukça rahatsız oldu. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ise, bu tür test zamanlarında yatırımcıların soğukkanlılıklarını koruyarak, sakin ve sabırlı olmaları gerektiğini söyledi. Başkan Bukele, sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaştığı bir mesajda şunları yazdı :

Bazı insanların Bitcoin piyasa fiyatı konusunda oldukça endişeli ve panik halinde olduğunu görüyorum . Tavsiyem: grafiğe bakmayı bırakın ve hayatın tadını çıkarın. Bitcoin’e yatırım yaptıysanız , yatırımınız güvende ve ayı piyasasından sonra değeri büyük ölçüde artacaktır. Sabır anahtardır.

Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador’un BTC yatırımlarının değeri şimdiden yaklaşık yüzde 50’den fazla düştü. Latin Amerika ülkesi, Ağustos 2020’de Bitcoin satın almaya başladı ve şimdiye kadar hazinesinin bir parçası olarak 2300’den fazla Bitcoin biriktirdi. Son Bitcoin alımı 2022 yılının Mayıs ayının başlarındaydı.

Peter Schiff, Kripto Endüstrisi Öldü Diyor

Popüler Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, Bitcoin ve kriptoya yönelik sert söylemlerini daha da sıkılaştırdı. 11 Haziran’daki ABD enflasyon verilerinden kısa bir süre sonra Schiff, kripto para sektörünün toplam piyasa değerinin 800 milyar doların altına düşeceğini tahmin etmişti ve geçen hafta içinde tam olarak olan buydu. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, en son tweetlerinden birinde Schiff, kripto para piyasasının öldüğüne dair cesur bir yorum yaptı. Bitcoin eleştirmeni şunları yazdı :

Kripto endüstrisindeki birçok insan bu çöküşün sağlıklı bir sarsıntı olduğunu söylüyor. Sağlıklı olduğuna katılıyorum, ancak kripto için değil. Bildiğimiz kadarıyla bu endüstri öldü, bu da ekonomi için çok sağlıklı. Kripto sektörü muhtemelen bir geleceğe sahip, ancak Bitcoin bunun bir parçası olmayacak.

Bitcoin’i “destansı bir başarısızlık” diyerek açıklayan Schiff, BTC maksimalistlerinin Bitcoin’in artık güvenli bir liman olarak hareket etmediğini anlamaları gerektiğini yazdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku