Ripple, Brave ve Huobi’den küresel ödeme ağı “PayID”

0 2

Ripple Brave ve Huobi’nin de aralarında bulunduğu 40tan fazla şirket küresel ödeme sistemi PayIDyi yaymak için Açık Ödemeler Koalisyonu’nda güçlerini birleştirdi.

100 milyondan fazla tüketiciye ulaşan yeni ödeme işlemi kullanıcıların herhangi bir ödeme ağında dünyanın herhangi bir yerinden gerçek zamanlı olarak para göndermesine veya almasına olanak tanıyor.

Kullanıcılar banka hesap numaraları uluslararası kodlar yönlendirme numaraları veya SWIFT kodlarına gerek kalmadan banka hesaplarına bağlı bir e-posta adresi veya telefon numarası anında paraya ulaşabilecek.

Projede yer alan kripto para ve blok zinciri firmaları arasında BitGo BitPay Bitrue Bitso Bitstamp Blockchain.com Brave BTC Markets CipherTrace Coinone Crypto.com Huobi Independent Reserve Liquid Ripple ve daha onlarca şirket bulunuyor.

Ripple yöneticisi Ethan Beard PayID’in küresel ödemeleri basit ve hızlı hale getirmeyi amaçladığını söyledi. “Ödeme göndermek e-posta veya metin göndermek kadar kusursuz olsaydı hepimiz dünya çapında hızlı ve kolay bir şekilde daha fazla ödeme gönderdik” dedi.

Kripto para biriminin kilit bir bileşen olacağını savunan Liquid Group Inc CEOsu Mike Kayamori; “Geleneksel para ve kripto para biriminin birlikte işlem görebilir olması ve dünyanın her yerine gönderilmesi ve alınması kolay olacak” dedi.

PAYID BİR SONRAKİ ADIM MI?

PayID son üç yılda aşamalı olarak tanıtıldığı Avustralyada zaten yaygın olarak kullanılıyor. Ülkedeki banka ve kripto borsası kullanıcıları 7/24 istedikleri zaman anında para transferi yapabiliyor ve alabiliyor.

Avustralya merkezli BTC Markets CEOsu Caroline Bowler küresel PayID sisteminin Avustralyanın 2018deki Yeni Ödemeler Platformunun (NPP) ardı sıra oluşturulduğunu vurgulayarak; PayID’nin uluslararası kitleye ödeme kolaylığı sağlayacak altyapıda bir sonraki adım olduğunu söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku