Cardano Mucidi Kızdı: ADA Değil, Bu 2 Altcoin’den Alın!

40

Kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden ikisi dün, Cardano CEO’sunu ve yatırımcılarınız kızdıracak açıklamalarda bulundu.  Cardano (ADA) yatırımcılarını eleştiren kripto para meraklıları, blockchain’i çökmeyi bekleyen riskli bir Ponzi şeması olarak da nitelendirdi. İşte ayrıntılar.

Hoskinson eleştiride bulunanlarla alay etti: Luna ve FTX’e yatırım yapın

Kripto meraklıları Paul Manuel ve Patrick Tobler, bazı risk kapitalistlerinin (VC’ler) Cardano ağıyla ilgili herhangi bir girişime yatırım yapmamaya söz verdiğini iddia etti. Onların görüşüne göre, Cardano ile ilgili işletmelere sponsor olmak, makul olmayan riskler almak anlamına gelir. Bununla birlikte, Cardano blockchain’inin kurucusu Charles Hoskinson, bu iddialarla tepki vererek, ”onlar Luna ve FTX’e sermaye dağıtmayı tercih ediyorlar, (değil mi)?” dedi. Hoskinson, eleştirmenlere verdiği cevaplarda alaycı bir tavır takınarak, onlara ADA yerine Celsius, Luna ve FTX’e yatırım yapmanın ne kadar akıllıca olduğunu söyledi.

Cardano Kurucusu, XRP-SEC Davasında Tarafını Belli Etti!

Son zamanlarda, Celsius, Terra Luna blockchain’i ve FTX kripto borsası iflas ederken, Cardano topluluğu da eleştiriliyor ve ADA bir aldatmaca olarak yansıtılıyor. Bu argüman hakkında yorum yapan Avukat Robert Gauss şunları söyledi:

Cardano yatırımcıları için zor günler oldu, piyasa tüm kriptolara aynı şekilde davranıyor.

Bu gelişme Cardano için olumlu sonuçlar doğuracak

Cardano’nun bazen büyük düşüşler yaşaması ve zorluklarla karşı karşıya kalmasına rağmen, yerel altcoin projesi ADA, 10 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile sekizinci en büyük kripto para birimi olarak yer alıyor. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Cardano’nun ekibi, algoritmik stabilcoin DJED’i kurmak için bir katman-bir protokolle ortaklık kurdu. Daha önce yayınlanan bir rapora göre, DJED stablecoin, başarılı bir denetim ve sıkı stres testinden sonra gelecek yıldan itibaren Cardano ana ağında yayınlanacak. Algoritmik stabilcoin, ADA token gibi kripto para birimlerinde fazla teminat kullanarak ABD Doları karşısında bire bir oranında işlem görecek.

cardano

Djed şeklinde likiditeye katkıda bulunan kullanıcılar, algoritmik stablecoin’in entegre ortakları ve merkeziyetsiz borsalar (DEX’ler) tarafından ödüllendirilecek. Djed akıllı sözleşmesinin geliştiricileri, uzun vadeli, sürdürülebilir büyümeyi teşvik etmek için ADA likiditesini yavaş ve istikrarlı bir şekilde eklemek istiyor. Stabilcoin’in piyasaya sürülmesi, ağdaki merkeziyetsiz finansın (DeFi) geliştirilmesi de dahil olmak üzere Cardano için olumlu sonuçlar doğurabilir. DefiLlama’dan gelen veriler, Cardano’nun toplam kilitli değerinin (TVL) son zamanlarda düştüğünü gösterdi. Ek olarak, zirvede bile, platform çağdaşlarının çok gerisindeydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku