FTX Davasında İlk Karar Çıktı: Gizli Tutulacak!
FTX Davasında İlk Karar Çıktı: Gizli Tutulacak!

FTX Davasında İlk Karar Çıktı: Gizli Tutulacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batık kripto para borsası davasında ilk karar açıklandı. Karara göre, alacaklılar arasında yer alan müşterilerin isimlerini duyurmak, rakiplere rekabet avantajı sağlayabilir. FTX avukatları, fiziksel ve e-posta adresleri gibi bilgilerin sağlanmasının yalnızca tanımlanmak istemeyen bireysel müşterilerin gizliliğine saldırı olarak kalmayacağını, aynı zamanda şirketin varlıklarının potansiyel satışına da zarar vereceğini savundu.

FTX davasında sıcak gelişmeler yaşanıyor

FTX’in Avrupalı Müşterileri ve Alameda hedge fonu iştiraki, yerel kurallar nedeniyle isimlerinin ve adreslerinin redakte edilmesi gerekecek ve mahkemede eşit statüye sahip olmaları gerekse de, orada ve başka yerlerde varlıkların ayrılmasına neden olacak. Hakim ayrıca, müşteri bilgilerinin açıklanmasıyla ilgilenen iki farklı müşteri grubundan avukatlardan, FTX platformuna yönelik siber saldırılara ve ardından kişisel saldırıların olasılığına atıfta bulundu. Davayı gözlemleyen ABD mütevelli heyetinin bir temsilcisi, bireysel müşteriler için iletişim bilgilerinin gizli tutulabileceği konusunda hemfikir olsa da, FTX’in kurumsal müşterilerin anonimliğini koruma konusundaki ana hedefi konusunda hemfikir değildi.

FTX Hackerı ile İlgili 3 Büyük İddia ve Gerçekler!

Nihayetinde, Yargıç Dorsey, en büyük 50 alacaklının tam bir listesi mütevellilere gönderilene kadar FTX lehine karar verdi. Mahkeme, alacaklı bilgilerinin mührünün kaldırılması üzerine 16 Aralık’ta saat 10’da bir duruşma planladı. Bilgileri inceledikten sonra, ABD mütevelli heyetine, bu isimlerin yargılama sırasında neden açıklanması gerektiğine dair olgusal nedenler sunma fırsatı verilecek.

Büyük alacaklıların isimleri genellikle iflas davalarında kamuya açıklanır.

Yargıç ayrıca satıcılara ve borsanın mevcut 260 çalışanına yapılan geçici ödemelere de karar verdi. Sam Bankman-Fried, Gary Wang, Nadash Singh ve Caroline Ellison da dahil olmak üzere FTX ve Alameda’nın eski yöneticileri herhangi bir maaş ödemesi veya kıdem tazminatı almayacak. Daha önce, bir FTX Trading yan kuruluşunun kontrolünü ele geçiren Bahama tasfiyecileri, iflas duruşmalarını Delaware’deki federal iflas mahkemesindeki işin geri kalanıyla birleştirmeyi kabul ettiler ve işlemleri New York’a taşıma girişimlerinden vazgeçtiler. Simon & Cromwell’in ortağı James Bromley, FTX ve Bahamalar’daki geçici tasfiye memurlarının davanın Delaware’de görülmesi konusunda anlaşmaya vardığını, ancak meslektaşının neden vazgeçtiğini açıklamadığını söyledi.

FTX Batarken Bu Bitcoin Platformu da İşlemleri Durdurdu!

FTX, 11 Kasım’da Delaware mahkemesinde bölüm 11 iflas koruması için başvuruda bulunurken, Bahamalar’da bir kripto para birimi borsası işleten FTX Digital birimi, beş gün sonra New York’ta bir Bölüm 15 davası açtı. Duruşmaların, Celsius’un iflas işlemleri gibi kripto para birimi ile ilgili davalarda özel uzmanlığa sahip olduğunu söylediği New York Güney Bölgesi federal mahkemesinde birleştirilmesini istedi. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, dev kripto para borsasının çöküşünün etkiler piyasalarda hala devam ediyor…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

FTX Davasında İlk Karar Çıktı: Gizli Tutulacak!