Binance ‘Hayır’ Dedi: O Platform İflas Bayrağı Çekiyor!

32

Dünyanın en büyük kripto para borsaların birisi olan FTX’in iflası, Hong Kong merkezli kripto para platformu Genesis Block’u da derinden etkiledi. Platform tüm alım satım işlemlerini durdurma kararı aldı. Ayrıca şu anda şirketin Binance ile görüşme halinde olduğu bilgisi aktarılmaktadır.

Genesis tehlike çanlarını çalıyor!

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Birkaç gün önce Digital Currency Group (DCG) bünyesindeki Genesis, kredi bölümünün para çekim işlemlerini durdurmuştu. FTX’e olan mağduriyeti sebebiyle böyle bir karar alan şirket, şimdi ise yeni duyuru yayınladı. Bloomberg tarafından belirtilenlere göre Genesis, eğer yeni bir fon bulamazsa iflas edeceğini bildirdi. Ardından ise borsada yer alan yatırımcıları uyardı. Hafta sonu fon bulma girişimlerine devam eden kripto para borsasının ise amacına ulaşamadığı ifade ediliyor.

Önde gelen kripto para borsası Binance ile görüşmelerin devam ettiği de söylenenler arasında. Eğer Binance herhangi bir şekilde destek sunamaz ise Genesis’in iflas edeceği söylentileri hakim.  Diğer yandan Genesis, iflas başvurusunun şuan için erken olduğunu da paylaştı. Yapılan acıkmaların yalnızca bir uyarı niteliğinde olduğunu ve fon bulma sürecinin devam edeceğini ifade edilmektedir.

Binance CEO’sunun sözleri yatırımcıları şaşırttı

Açıklamaların ardından ise Bitcoin 15.470 dolar seviyelerine kadar geriledi. Analistlere göre yeni bir dip yapmış oldu. Digital Currency Group (DCG) bünyesinde bulunan Genesis’in iflas riskiyle karşı karşıya kalması başka bir gündem daha yarattı. Aynı grup bünyesinde yer alan Grayscale, dikkatleri üzerine çekmiş görünüyor. En büyük Bitcoin fon yöneticisi Grayscale, geride bıraktığımız günlerde sahip olduğu varlıklarını açıkladı. Bunun yanı sıra soğuk cüzdan adreslerine dair herhangi bir paylaşım yapılmadı. Sonuncunda ise yatırımcıların şüphe etmelerine neden oldu.

FTX’te yaşanan krizi ve iflas süreci, kripto para endüstrisinde ciddi bir etki yarattı. Birçok borsa sahip olduğu varlıklarını paylaştı. Ancak süreç içerisinde kripto borsalarını iflasa sürüklenmesi ve kayıpları, tahribatın büyüklüğünü göstermektedir. Binance CEO’su CZ, geçtiğimiz günlerde FTX hakkında bir açıklamada bulundu. Ancak Binance CEO’sunun “Yatırımcılar da suçlu!” açıklaması yatırımcılar arasında bir tartışma yarattı.

Tüm ticari işlemlerini durduracağını açıklamıştı

Hong Kong merkezli kripto para şirketi Genesis, kullanıcılarına gönderdiği bir e-postada 10 Aralık tarihi itibariyle tüm alım satım işlemlerini durduracağını açıkladı. Genesis CEO’su Wincent Hung, Reusters’a konuştu. CEO, FTX krizinin ardından riskli bir konumda kaldıklarını ve işlemleri durdurma kararı aldıklarını açıkladı:

Likiditemizin bir kısmını geri kazanmak için tüm pozisyonlarımızı kapatmayı seçtik. İnternet sitelerine gerekli uyarıları koyduk. Ayrıca platformda kripto para birimlerinde yer alan tüm kullanıcılara varlıklarının tamamını çekmeleri için uyarıda bulunduk. Bu tarihten itibaren platforma yeni üye kaydı yapılmayacaktır. Varlıklarını çeken kullanıcıların dilerlerse hesaplarını kalıcı olarak silebileceklerini de belirtmek isteriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku