Kraken CEO'su, Bitcoin Boğa Piyasası İçin Tarih Verdi!
Kraken CEO'su, Bitcoin Boğa Piyasası İçin Tarih Verdi!

Kraken CEO’su, Bitcoin Boğa Piyasası İçin Tarih Verdi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öncü kripto para borsalarından olan Kraken’in eski CEO’su Jesse Powell, kullanıcıların dikkatini çeken bir Bitcoin analizi yaptı. Yaklaşan boğa piyasasıyla ilgili yorumlarda bulunan eski CEO, açıklamalarıyla şaşırttı.

FTX’in kripto dünyasına olan etkileri hala devam ediyor

Kraken’in kurucu ortaklarından olan Jesse Powel, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda kripto dünyasındaki son gelişmeleri ele aldı. Özellikle ani çöküşüyle tüm kullanıcıları sarsan FTX’den bahsedildi. Eski CEO, öncü bir kripto para borsası olan FTX’in yaşadığı bu iflası tüm sektörü olumsuz anlamda etkileyen bir olay olarak nitelendirdi. FTX’in yarattığı etkiden kurtulmak için yapılabilecek değişiklikleri şu sözleriyle anlattı:

“FTX’in kaybettiği sermaye gerçekten de çok büyük bir tutardı. Kripto para dünyasında böyle bir kaybın hiç yaşanmamış olması sektörü şu an olduğu yerden çok daha ileriye götürebilirdi, fakat şu an toparlanması zor bir durumdayız.”

 

Kraken CEO'su, Bitcoin Boğa Piyasası İçin Tarih Verdi!Powell, sözlerine FTX’in birçok yatırımcıya ve işletmeye manevi zarar verdiğini de ekledi. Sektöre olan güven kaybını ele alan kurucu, lekelenen bu itibarı düzeltmenin zaman alacağını vurguladı. FTX konusunda olumsuz bir tablo çizen Powell, kripto dünyasının geleceği ile ilgili aynı olumsuz bakış açısına sahip değil. 2024’ün ilk aylarında gerçekleşeceği tahmin edilen Bitcoin yarılanmasının sektöre ilaç gibi geleceği CEO’nun söyledikleri arasındaydı. Şu an içinde bulunulan sürecin etkilerinin en az Mart ayına kadar süreceğini belirten Powell, o dönemden sonra ise sektörde tekrar yükseliş yaşanabileceğini umuyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin tekrar yükselebilir!

Dolaşıma giren yeni Bitcoin oranının yarıya indirilmesi anlamına gelen Bitcoin yarılanması terimi, kripto dünyası için olumlu bir gelişmenin habercisidir. Talep artsa dahi mevcut yeni arz miktarını düşüreceğinden bu gelişme boğa piyasasının temellerini atar. Lider kripto para birimi olan Bitcoin’in yükselmesi beraberinde diğer altcoinlerin de yükseliş yaşamasını sağlayacağından, sektör için yeni bir boğa piyasası demektir. Kranken’in kurucu ortağı Jesse Powell’a göre ise bu günler çok da uzak değil. Kriptoarena.com olarak da belirttiğimiz üzere eski CEO, 2024’ün ilk yarısında boğa piyasası ile sektörün tekrar canlanacağı görüşünde.

Kraken CEO'su, Bitcoin Boğa Piyasası İçin Tarih Verdi!

En son Bitcoin yarılanması Mart 2020 yılında gerçekleşmişti. Bu gelişmenin üzerine lider kripto para birimi tarihi bir yükseliş yaşayarak zirveye oturmuştu. Bunun beraberinde diğer kripto para birimleri de ralli yaparak kripto dünyasında bir şahlanış dönemi yaratmıştı. Şimdilerde ayı piyasası içerisinde bulunan sektör, birçok yatırımcıyı endişelendirse de Powell’ın çizdiği olumlu tablo kullanıcılara umut aşılamayı başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kraken CEO’su, Bitcoin Boğa Piyasası İçin Tarih Verdi!