Cardano Kurucusu Müjdeyi Verdi: Beklenen Gün Yakında!

222

Cardano’nun araştırma ve geliştirme sorumlusu olarak görev yapan kuruluş Input Output Global’ın (IOG) kurucusu ve CEO’su Charles Hoskinson, yaklaşmakta olan Vasil Hard Fork’un planlara uygun şekilde uygulanacağını tekrarladı.

Ağ performansında yükseliş yaşanacağını belirtiyor

Geçtiğimiz günlerde YouTube kanalından paylaştığı bir videosunda konuşan Hoskinson, merakla beklenen Vasil Hard Fork’un 29 Haziran 2022’de piyasaya sürüleceğini bildirdi. Ancak, yükseltmenin ana ağ için gerekli hazırlığı yapacağını ve test ağının bu ay içinde dağıtılması planlandığı belirtiliyor. Piyasaya sürülme tarihinin 29 Haziran 2022 olduğu açıklandı. Yaklaşan Vasil Hard Fork’un mevcut Cardano performansında, özellikle ağın akıllı sözleşme platformunda önemli yükseltmeler yapacağını belirtiyor. Hoskinson liderliğindeki IOG ekibine göre, Vasil yükseltmesi, tüm ağın performansını artıracak dört ana CIP sunacak. IOG geçen ay, Vasil’in CIP-31 (Referans Girdiler), CIP-32 (Satır İçi Veriler), CIP-33 (Referans Komut Dosyaları) ve ayrıca CIP-40 (Teminat Çıktıları)’ı dağıtacağı konusunda açıklamalarda bulunmuştu.

Cardano Kurucusu Müjdeyi Verdi: Beklenen Gün Yakında!

Vasil yükseltmesi önümüzdeki ayın sonunda bir ana ağ lansmanına hazırlanırken, IOG, Hard Fork’un beklendiği gibi sorunsuz bir yükseltme yapmasını sağlamak için tüm ekibin çalıştığını da belirtiyor. Geliştirme ekibi, yükseltmenin test ve çözümleme iş akışıyla ilgili bir yönü olan UTXO HD entegrasyonuna odaklanmış durumda görünüyor. Şimdiye kadar, eşler arası test ağına toplam sekiz düğüm yeniden dağıtıldı. Ayrıca, test ağı performansını değerlendirmek ve geri bildirim paylaşmak için önceden kayıtlı 51 DPT daha entegre edilmiş olduğu açıklanıyor.

Cardano CEO’su topluluğa teşekkürlerini iletti

Hoskinson, projenin yüksek bir heyecana öncülük etmesiyle Vasil Hard Fork’un etrafında beklenenden fazla bir ilginin olduğunu belirtiyor. Hoskinson’a göre, birçok geliştirici, ağın ölçeklenebilirliğini artırmanın yanı sıra önemli özellikleri ortaya çıkarması beklendiğinden, yükseltmenin resmi lansmanını sabırsızlıkla bekliyor. Hoskinson, bir kez daha geliştiricilerin Cardano’yu yükseltmeye başladığından bu yana, ağın Kilitli Toplam Değerin (TVL) hızla artacağından emin olduğu dile getiriyor. Diğer yandan IOG CEO’su, Cardano topluluğunu popüler blockchain projesine gösterdikleri büyük ilgi ve destek konusunda topluluğa teşekkürlerini iletti. İki Cardano tutkununun Cardano bayrağıyla birlikte bir fotoğraflarını tweetlediler ve şunları söylediler:

“Nerbu @IOHK_Charles ile şiddetli rüzgarlar eşliğinde Everest Dağı’nın zirvesinde Cardano bayrağını çekmeye çalışın.”

Bu sevgi gösterisine yanıt veren Hoskinson, gelişmenin Cardano ile diğer kripto para birimleri arasındaki farkı gösterdiğini belirtti. Diğer kripto para birimleri bu tarz sevgi gösterileri için etkileyicilere ödeme yaparken, Cardano topluluğunun bunlara ihtiyaç duymadığını, topluluğun  ekosisteme duydukları sevgiye dayanarak yürüttüğünü belirtiyor ve şunları söylüyor:

‘’Cardano Topluluğu bunu ekosisteme ve felsefeye duydukları sevgiden dolayı yapıyor. Pazarlama aldık. Sayımız üç milyon da güçlü ve büyümeye devam ediyor.”

Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku