Bitcoin (BTC)’de Kritik Metrik ve Balinalar Alarm Veriyor!

1.531
Verilere göre, Bitcoin (BTC)’deki düzeltme balina kaynaklı olabilir. BTC, an itibariyle yüzde 3 düşüşle 34.723 dolardan işlem görüyor.

 

Korku ve Açgözlülük Endeksi, aşırı korku bölgesine döndü

Bitcoin değer kaybetmeye devam ederken, popüler ”Korku ve Açgözlülük Endeksi” bir kez daha aşırı korku bölgesine düştü. Kritik metrik, BTC fiyatının 33 bin dolara düştüğü Ocak ayının sonundan beri bu kadar kötü bir durumda olmamıştı. Mart ayının sonundan bu yana, Bitcoin, sert düşüşler yaşadı. Bitcoin, 50 bin dolar seviyesini aşmaya çalışırken yavaş yavaş değer kaybetmeye başladı. Nisan ayında BTC, 10 bin dolardan fazla değer kaybetti ve ayı 40 bin doların altında kapattı. Mayıs da şu ana kadar iyi gitmiyor. Bitcoin, Fed’in faiz oranlarını 75 yerine 50 baz puan artıracağını söylediği son FOMC toplantısının ardından 40 bin dolara sıçradı, ancak bu kısa sürdü.

 

Kısa bir süre sonra, lider kripto para birimi 36 bin doların altına düştü. BTC, son 24 saat içinde Ocak ayının sonundan bu yana en düşük fiyat noktası olan 34 bin dolar seviyesine düştü. Beklendiği gibi, bu şiddetli fiyat düşüşü, Bitcoin Korku ve Açgözlülük tarafından gösterilen genel piyasa duyarlılığında bir değişikliğe neden oldu. Topluluk, sosyal medya gönderilerini, anketleri, oynaklığı, işlem hacmini gibi verileri. inceleyerek varlığa yönelik genel duyguları belirler. Ölçüm, 0’dan (aşırı korku) 100’e (aşırı açgözlülük) kadar nihai sonuçları gösterir. Metrik, Nisan ortasından beri bir korku bölgesindeydi, ancak son fiyat düşüşleri metriği aşırı korkuya sürükledi. Şu anda 18’i gösteren Endeks, yukarıda bahsedilen Ocak ayı sonundaki düşüşten bu yana en düşük konumunda.

 Satışın arkasında Bitcoin balinaları olabilir

Perakende yatırımcılar tipik olarak daha duygusal tepki veren ve satışlar sırasında varlıklarını elden çıkaran yatırımcı türü olsa da, CryptoQuant verileri bu sefer biraz farklı bir veriye dikkat çekiyor. Şirketin en son araştırması, borsalara 10 ila 10 bin BTC gönderen daha büyük yatırımcıların ve balinaların sayısının 0,01 BTC’den 10 BTC’ye kadar coin yatıran küçük yatırımcılardan daha önemli olduğunu gösteriyor.
Ethereum Balinaları En Çok Bu Solana Tabanlı Token'ı Satın Aldı!
Bu nedenle CryptoQuant, balinaların “borsada açık bir pozisyona sahip olabileceği ve kripto paralarda kâr elde etmenin, hisse senetlerindeki pozisyonlarını güvence altına almak için riskli varlıkları azaltmak anlamına gelebileceği” sonucuna vardı.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku