Tesla Bitcoin (BTC) İle Ödeme Kabul Edecek: Tek Bir Şartla!

70

Kripto para piyasasında etkili bir güç haline gelen Elon Musk, Pazar günü attığı bir tweette Tesla’nın lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in temiz enerji tüketimi en az yüzde 50 seviyesine ulaştığında, elektrikli araç alımları için ödeme olarak tekrar Bitcoin kabul etmeye devam edeceğini söyledi. Bu gelişme üzerine, Bitcoin (BTC) fiyatı yüzde 12’nin üzerinde artış göstererek, 40 bin dolar seviyesine ulaştı.

Tesla tek bir şart koydu

Musk, Mayıs ayında Tesla’daki Bitcoin ödemelerini, kripto para birimi madenciliğinden kaynaklanan çevresel etkileri gerekçe göstererek askıya almıştı. O sırada şirketin çevre dostu diğer kripto para birimi alternatiflerine baktığını belirtti. Hepimizin bildiği gibi Musk’ın açıklaması muazzam bir fiyat düzeltmesine yol açtı. Ancak şimdi Musk Bitcoin’e bir şans daha vermeye istekli olduğu görülüyor. Musk şöyle bir tweet attı:

 Gelecekte de sürdürülebilir olan, madencilerden yüzde 50 temiz enerji kullanımının teyidi geldiğinde, Tesla, Bitcoin ödemelerini  kabul etmeye devam edecek.

Tesla hala Bitcoin tutuyor

Musk ayrıca, Tesla’nın kripto para piyasasını hareket ettirmeden nakde alternatif olarak kripto para biriminin likiditesini kanıtlamak için Nisan ayında Bitcoin’lerinin yüzde 10’unu tasfiye ettiğini yineledi. Başka bir deyişle, Tesla, son haftalardaki kötü performansına rağmen, daha fazla Bitcoin satmadı.

Elon Musk Bitcoin (BTC) Madencileriyle Görüştü: Bu Ne Anlama Geliyor?
 

Tesla CEO’su, fintech firması Sygnia’nın CEO’su Magda Wierzycka’nın son suçlamaları hakkında Cuma günü  Cointelegraph tarafından yayınlanan bir makaleye yanıt verdi. Sygnia, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC), Musk’ı iddiaya göre Bitcoin fiyatını manipüle ettiği ve zirvede büyük bir kısmını sattığı iddiasıyla soruşturmaya çağırdı.

Madenciler konseyi kuruldu

Özellikle, Bitcoin çevre tartışması yıllardır devam ediyor. Eleştirmenler, Proof-of-Work destekli kripto para biriminin çevre için korkunç derecede zararlı olduğu konusunda ısrar ederken, bazı kripto uzmanları, Bitcoin madencilerinin yüzde 75’inden fazlasının yenilenebilir enerji kaynaklarına güvendiğini savundu.

Musk, Bitcoin’i daha yeşil hale getirmeyi tartışmak için geçen ayın sonlarında önde gelen Kuzey Amerikalı madencilerle bir araya geldi. Önerilen sonraki adımları “potansiyel olarak umut verici” olarak nitelendirdi. Şimdi, BTC ödemelerine devam etmeden önce madencilerin temiz enerji kullanımını nasıl onaylamayı planladığı belli değil. Bununla birlikte, Musk’ın bugünkü yorumları, Bitcoin meraklılarına BTC’nin bir kez daha Tesla’da bir ödeme seçeneği haline geleceğine dair umut veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku