Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: Önemli Destek Seviyeleri!

23

Kripto para piyasası yeniden kırmızıya döndü ve kripto paralar genel olarak küçük kayıplar verdi. Bitcoin (BTC), 41 bin dolar’ın biraz üzerinde bir bariyere çarptı ve 50 bin dolar yolculuğunda şimdiden engelle karşılaştı. Bu arada, Ethereum 2.650 dolarda engeli kıramadı ve kısa vadeli destek için 2.500 dolara geriledi. Öte yandan, Ripple 0,8 ile 0,9 dolar arasında sıkışmış durumda.

Bitcoin fiyat analizi: BTC 36 bin dolara düşebilir

Lider kripto para birimi, 40 bin doların üzerinde bir zorluk yaşıyor. Bu nedenle, azalan bir ivme kuvvetinin ortasında üst basınç yoğunlaşıyor. Birçok yatırımcı, Bitcoin’in Haziran ayında ilk kez 40 bin dolardaki engeli aşmasının ardından 50 bin dolara hızlı bir yükseliş bekliyordu. Bununla birlikte, BTC beklenen yükselişi geciktirdiği için yatay yönde hareket tekrar gelmiş gibi görünüyor.

Dört saatlik grafikte 200 Basit Hareketli Ortalama’daki (SMA) destek tutamazsa, başka bir toparlanma devreye girmeden önce Bitcoin (BTC)’in 36.000 dolara düşeceğini öngörüyoruz. MACD’nin yakında düşüşe geçebileceğini ve dolayısıyla düşüş görünümüne ağırlık ekleyebileceğini unutmayın. 50 SMA’nın daha parlak tarafta 100 SMA’nın üzerinde kesiştiği bir altın çarpı deseni görünebilir. Bu, kısa vadede trendi yukarı çevirebilecek bir yükseliş sinyali.

Dogecoin fiyat analizi: Önemli destek seviyeleri

Dogecoin, dört saatlik grafikte 50 SMA’da sert dirençle karşılaştıktan sonra 0,31 seviyesinden işlem görüyor. Bu satıcıların tıkanıklık bölgesi ortadan kalkmadıkça, iyileşme hızlı bir şekilde gerçekleşmeyecektir. MACD’nin tanımlanmış bir yönü olmadığını fark edin, bu konsolidasyonun daha uzun sürebileceğini ima eder. Aşağı yönde, 0,3 dolardan anında destek sağlanıyor ve 0,24 dolara doğru kayıpların önlenmesini sağlamak için devam etmesi gerekiyor. Bu bağlamda Bitcoin fiyat hareketi de önem taşıyor.

50 SMA’nın üzerinde bir günlük kapanış, alıcıları piyasaya geri dönmeye teşvik edebilir. Satın alma baskısındaki bir artış, büyük olasılıkla meme kripto para birimini daha da yükseltecektir. Bazı dirençlerin 0,35 ABD doları olması bekleniyor, ancak bu seviye kırılırsa kazançlar 0,4 ABD dolarına kadar uzayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku