Cardano (ADA) Zafere Doymuyor: Milyoner Yatırımcı Sayısında Şok Artış

0 100

Piyasa değeri açısından dördüncü sırada bulunan Cardano (ADA), istikrarlı bir şekilde rallisini sürdürürken, altcoin’deki milyoner yatırımcıların sayısı da 2021’de 13 kat arttı. Kripto para veri platformu CoinMetrics tarafından sağlanan veriler, 1 Ocak – 17 Mayıs 2021 arasında en az 1 milyon dolar değerinde Cardano (ADA) tutan cüzdanların sayısının yüzde 1.231 artarak 504’ten 6.710’a çıktığını gösteriyor.

Cardano emin adımlarla ilerliyor

Milyoner yatırımcıların sayısının artması, ADA’nın 16 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,4 dolara ulaştığı dönemde meydana geldi. Cardano, hem boğa koşusu hem de projeleri ile kripto para dünyasının dikkatini çekmeyi başardı. Yılbaşından bugüne kadar, ADA’nın fiyatı yüzde 1.000’in üzerinde yükseldi. Aynı zamanda, Google Trends aramalarında, Cardano haberlerine olan ilgi son zamanlarda dünya çapında zirveye ulaştı. Ayrıca, 1 Ocak – 28 Nisan 2021 arasında, ADA aktif adres sayısı yüzde 417,81, işlem sayısı ise aynı dönemde yüzde 382,84 arttı.

ADA’nın yükselişi, Bitcoin’in çevre kirliliği ve enerji tüketimi konularının tavan yaptığı bir zamanda ivme kazandı. Elektrikli araç üreticisi Tesla, araç alımları için Bitcoin ödemelerini askıya aldıktan sonra, Tesla’nın alternatif olarak başka kripto para birimlerine yönelebileceği söyletileri gündeme oturdu. CEO Hoskinson, twitter’da Elon Musk’ı çiftliğine davet ederek, Musk’ı Cardano hakkında bilgilendirmek istediğini söyledi.

Ekolojik faktörler

Bitcoin’i askıya alınmanın ardında Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin temiz enerji ile üretilen ve işlem yapan bir kripto para birimi aradığını ve alternatif olarak ADA gibi varlıkların hemen öne çıktığını belirtti. Musk, madencilikte Bitcoin’in enerji tüketiminin yüzde 1’inden daha azını kullanan bir kripto para aradığını kaydetti.

Cardano (ADA) Yüzde 17 Oranında Yükseldi: Ralli Devam Edecek mi?
Cardano (ADA) Yüzde 17 Oranında Yükseldi: Ralli Devam Edecek mi?

Şirketin CEO’su Charles Hoskinson, Cardano ağın Bitcoin ağının yüzde 0,01’inden daha az enerji kullandığını tahmin ediyor. Verimli güç tüketimi, Cardano’nun temelde yatan teknolojiden kaynaklanmaktadır. Bu sistem, madencilikte güç tüketen bilgisayarlara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Ağ güncellemesi ve projeler

Cardano Blockchain’i gerçek dünya uygulamalarına giderek daha fazla yöneliyor. Etiyopya hükümeti ile yapılan son anlaşma, kripto para piyasasında ses getiren bir gelişme oldu. Anlaşmaya göre Cardano ağı,ülkedeki öğretmenlerin ve öğrencilerin performansını artırmayı amaçlayan kaynakları paylaşmalarına yardımcı olarak Etiyopya’nın eğitim sistemine katkıda bulunacak. Cardano kısa süre önce blok üretiminde yüzde 100 merkeziyetsizlik elde etti ve bu kritik gelişme, ağı yatırımcılar için daha çekici hale getirecek.

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku