Bu Yaz Radarınızda Olması Gereken Üç Altcoin

60

19 Mayıs ve 1 Haziran arasında, kripto para piyasasının kapitalizasyonu 2,5 trilyon dolardan 1,6 trilyon dolara düştü ve Bitcoin (BTC) fiyatı bir noktada 30 bin dolara ulaştı. Bu derin düzeltme, indirimli fiyatlarla altcoin satın almak için nadir bir şans sunuyor. Ancak bu yaz hangi kripto para birimine yatırım yapmalı? Bu makalede, sektördeki en son haberleri ve trendleri gözden geçiriyoruz ve daha fazla araştırmaya değer, en iyi performans gösteren üç altcoin üzerine inceleme yapıyoruz.

Yılın en kötü kripto çöküşü altcoin fırsatı mı?

Birçok küçük kripto yatırımcısı için Mayıs çöküşü bir şok olarak geldi. Önce Elon Musk’ın Tesla’nın BTC’yi kabul etmeyeceğini tweetlemesi ve ardından Çin’de yeni bir kripto baskısıyla tetiklenen panikli bir satış. Ancak analistler, kazayı meydana gelmeden çok önce tahmin etmişti. Muhtemelen planlı ve organize bir olaydı.

Piyasaya, kazançlarını maksimize etmek için fiyatları manipüle etme gücüne sahip balinalar ve kurumsal alıcılar hakimdir. 19 Mayıs’tan beri tanık olduğumuz gibi radikal fiyat dalgalanmaları tesadüfi değil. Büyük yatırımcılar ucuz kriptoyu stoklama fırsatını kullandı ve biraz şansla yakında boğa eğiliminin devam etmesine izin verecekler.

Bu arada, neredeyse tüm kripto varlıkları ağır bir indirimle işlem görüyor. Peki, şu anda yatırım yapmak için en iyi kripto para birimi nedir? Her zaman olduğu gibi, Bitcoin en iyi yatırım olmaya devam ediyor ve BTC varlıklarınızı artırmak istiyorsanız, kripto para son rekor seviyelerinin çok altında işlem gördüğü için şimdi doğru zaman olabilir. Altcoin seçenekleri ölmedi ve yakın gelecekte BTC’den daha iyi performans gösterebilir. Düzeltmenin derinliğinde bile ‘kripto kralından’ daha iyi kazanç sağlayan üç kripto para birimini sizin için seçtik.

2021 yazında izlenecek 3 altcoin

Cardano (ADA)

ADA bu yıl şu ana kadar nasıl bir performans sergiledi?

Piyasanın dramatik düzeltmesi boyunca ADA, aşağı yönlü bacaklarda BTC’den daha az düşerek ve her sıçramada daha fazla toparlanarak etkileyici bir azim gösterdi. Yan yana BTC ve altcoin ADA çizelgeleri her şeyi söylüyor:

ADA, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri listesinde dördüncü sırada yer almayı başardı ve Binance kripto paranın (BNB) da önüne geçti.

2021 yazında altcoin ADA’nın büyümesini ne besleyecek?

Herkesin beklediği en önemli teknolojik güncelleme, akıllı sözleşmelerin tanıtılmasıdır. Ağustos ayında yapılması planlanan Alonzo sert çatalı sırasında piyasaya sürülmeli. Akıllı sözleşmelerle Cardano, Polkadot, Binance Smart Chain veya Ethereum’a benzer bir Blockchain ekosistemine dönüşmeye başlayabilir. Merkezi olmayan borsalara, DeFi ödünç verme ve bahis uygulamalarına, NFT pazarlarına, oracle’lara ve daha fazlasına ev sahipliği de yapabilecek.

Kurucu Charles Hoskinson bunu gerçekleştirmeye kararlı görünüyor. 1000’den fazla geliştirici, Plutus Pioneer programına kayıtlı ve Haskell dilinde Cardano için akıllı sözleşmeler yazmayı öğreniyor. Hoskinson’a göre, yerleşik başlangıç ​​hızlandırıcı, önümüzdeki aylarda 200’e kadar projeyi finanse edecek. Bu, altcoin Cardano için çok fazla medya varlığı ve yerel parasına olan ilginin artması anlamına geliyor. Alonzo test ağının lansmanını takiben 30 Mayıs’ta ADA için neler olabileceğinin iyi bir göstergesi, %11’lik artış. Güçlü teknolojik temellere sahip Kripto paralar arıyorsanız, ADA şu anda yatırım yapmak için en iyi kripto paralar arasında olabilir.

Polkadot (DOT)

DOT şimdiye kadar nasıl bir performans sergiledi?

DOT, ilk on sırasını korumasına rağmen, 15 Mayıs ile 23 Mayıs arasında %70 düştü. Kurumsal yatırımcılar Polkadot ekosistemine olan ilgilerini kaybetmedi. DOT tabanlı yatırım ürünleri, düzeltmenin ilk haftasında 5,5 milyon dolarlık yeni fon çekti ve altcoin ADA’dan (10 milyon dolar) sonra ikinci sırada yer aldı.

Altcoin DOT’u bu yaz daha yükseğe ne ulaştırabilir?

Polkadot’a genellikle ‘Blockchain interneti’ denir, yani birbiriyle etkileşime girebilen yüzlerce bağımsız Blockchain’e ev sahipliği yapabilir. Hatta bazıları, ölçeklenebilirliği ve neredeyse ücretsiz işlemleriyle Polkadot’un ‘Ethereum katili’ olacağını söylüyor.

Blockchain internetini oluşturmaya yönelik ilk adım, bireysel Blockchain’in Polkadot adı olan parachain başlatmaktır. Bir müzayede sistemi aracılığıyla proje ekiplerine tahsis edilecektir. 19 Mayıs’ta, parachain müzayedeleri Polkadot için kanarya (yani deneysel) ağı olan Kusama’da yayınlanmaya hazırdı.

Bir başka potansiyel büyüme destekleyicisi, yeni kurumsal yatırım araçlarının piyasaya sürülmesidir. Şubat ayında, İsviçreli varlık yönetimi şirketi 21Shares, Avrupa’nın üçüncü en büyük hisse senedi alım satım platformu olan İsviçre Menkul Kıymetler Borsası’nda (SIX) DOT (ETP) için borsada işlem gören ürünleri (ETP’ler) tanıttı. Mayıs ayında, benzer bir ürün başka bir İsviçre firması olan Valour tarafından bu kez Nordic Growth Market’te piyasaya sürüldü. Bu Avrupa Teknoloji Platformları kurumsal sermaye girişini teşvik edecek.

Polygon (MATIC)

Altcoin MATIC şimdiye kadar nasıl bir performans sergiledi?

Şubat 2021’de Matic’ten yeniden markalaştırılan blockchain ölçeklenebilirlik platformu Polygon’un yerel parası MATIC, %1,500’ün üzerinde kazanç elde ederek 2021’in en seçkin performansçılarından biri oldu. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2 dolardan 0,87 dolara düşüşün ardından tekrar 2 dolara dokunduğu hızlı bir toparlanma izledi. Kripto para, Ethereum classic (ETC), stellar (XLM) ve EOS gibi daha eski ve daha iyi bilinen emsallerinin oldukça üzerinde konumlanarak piyasa değerine göre en büyük 15 kripto para birimi listesine girdi.

Üç önemli altcoin MATIC fiyat yükselticisi

1 Haziran itibariyle, MATIC yüksek oranda satılmaya devam ediyor, bu nedenle Hindistan merkezli bu girişim için çok fazla yukarı yönlü potansiyel var. Önümüzdeki aylarda fiyatı 2 doların üzerine çıkarabilecek üç faktör belirleyebiliriz.

Teknolojik potansiyel: Geliştirme güncellemeleri. Polygon son zamanlarda çok aktifti, Ren protokolüne bir köprü (BTC ve DOGE gibi varlıkları Polygon’a aktarmak için) ve ardından Google’ın sunucusuz veri ambarı Big Query ile bir entegrasyon duyurdu. Bunun gibi güncellemeler sıradan bir kripto kullanıcısı için çok teknik görünebilir, ancak bunlar Polygon’un uzun vadeli temel değerinin bir işaretidir (spekülatif değerin aksine).

Mark Cuban’ın desteği: Milyarder Mark Cuban, kendi portföyüne MATIC’i yakın zamanda ekledi ama o bile bir Poligon kullanıcısı olduğunu itiraf etti. Haber, 27 Mayıs’ta madalyonun fiyatını %40 oranında artırdı. Gelecek için daha da önemlisi, Cuban örneği diğer kurumsal yatırımcıları cezbedebilirken, yatırdığı para da gelişmeyi hızlandıracaktır.

Kıt tedarik: Polygon, aylık olarak token yığınları piyasaya sürüyor ve son zamanlarda tedarikte yetersiz kalıyor. MATIC salım oranı aynı kaldığı sürece, kıtlık eğilimi devam edebilir ve fiyatı yükseltebilir.

Teknolojik potansiyeli, güçlü destekçileri ve kıtlık faktörü sayesinde MATIC , ADA veya DOT kadar yaygın olarak bilinmese de, bu yaz yatırım yapılacak ilk 3 kripto para birimi listesinde yer almayı hak ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Capital.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku