Kripto para yatırımcısının gönlü Biden dan yana

0 0

Joe Bidenın devam eden ABD başkanlık seçimlerini kazanma ihtimali artarken Bitcoin çarşamba günü son üç yılın en iyi seviyesine yükseldi.

Demokrat aday ABD işlem seansının öğleden sonraki  saatlerinde kritik eyalet Wisconsini kazandı. Donald Trump ise Teksas Florida ve Ohio dahil olmak üzere diğer önemli eyaletlerde zafer kazandı.

Şimdiye kadar Georgia Michigan ve Pennsylvania gibi diğer önemli eyaletler oyları saymaya devam ederken sonuç hala  belirsiz kaldı. ABD başkanlığını kazanmak için en az 270 delegenin oyuna ihtiyaç var.

 Biden ve Bitcoin

Bu arada Bitcoin yatırımcıları Bideni yeni ABD başkanı olarak öngörürken bunun kripto para birimlerinde yükselişe önemli ölçüde etki edeceğini belirtti. BTC / USD – oylama dönemi boyunca – Demokrat adayın performansını takip etti.Trump olası zaferinin yükseliş trendini yavaşlatacağı bildirildi. 

Biden Wisconsini kazandıktan sonra Bitcoin keskin bir şekilde 14.273 dolara yükseldi. Bununla birlikte kripto para birimi yalnızca 14.000 $ seviyesinin yakınında kısa vadeli destek bulmak için hızla  geri çekildi.

Analistler Bidenin bu zaferinin Bitcoini  yükselişe geçirdiğini kabul etti. Aday seçmenlerine koronavirüs sonrası ekonomik  durumu iyileştirmek için Amerikalılara yardım etmek amacıyla gereken hükümet harcamalarını artıracağına söz verdi.

Bu ABD doları üzerinde ek aşağı yönlü baskı oluşturmayı bekliyor ve böylece daha yüksek Bitcoin talebi olasılığını artırıyor.

Ancak bağımsız piyasa analisti Michaël van de Poppe bir uyarıda bulundu. Devam eden seçimin sonucunu çevreleyen belirsizliklerin Bitcoinin 14.000 $ ın üzerinde bir ralli düzenlemesini zorlaştıracağını belirtti.

Analist “Başkanlık Seçimlerinin sonucuna bakılmaksızın BTC ve ETHde uzun vadede büyük bir yükseliş bekliyorum.” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku