Bu Stabilcoin 30 Günde Yüzde 270 Değer Kazandı! Neler Oluyor?

55

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda yaşadığı çöküş ile beraber kripto para dünyasının gündemine oturan Terra (LUNA) ve stabilcoin TerraClassicUSD (USTC) güncel piyasa düzeltmelerine karşı gösterdiği direnç ile beraber yükseliş kaydetti. İşte detaylar…

Stabilcoin USTC, son 14 günlük süreçte yüzde 721 değer kazandı!

Güncel CoinMarketCap verilerine göre stabilcoin USTC, geçtiğimiz 30 gün içerisinde yaklaşık olarak yüzde 246 değer kazanarak, 4 Haziran tarihindeki 0.018 dolarlık seviyesinden yükseliş yaşadı ve 4 Temmuz tarihinde 0.066 dolardan işlem gördü. 29 Haziran’da ise token uzun bir süredir yapmadığı zirveyi yaparak 0.089 dolar seviyesine kadar yükseldi. Stabilcoin USTC, geçtiğimiz 14 gün içerisinde ise yaklaşık yüzde 721.7 değer kazandı.

USTC’nin Mayıs ayında dolar karşısında sabitini kaybetmesinin hemen ardından ve Terra ekosisteminin çökmesine paralel olarak 0.1 doların altına düşüşüyle beraber anlık yükselişe geçen USTC, yatırımcıların da dikkatini çekmiş durumda. Fakat birçok yatırımcıya göre bu stabilcoin halen “güven” vermiyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda birçok yatırımcı Terra’nın geri dönmesini bekliyordu. Yeniden canlandırma umutlarıyla beraber USTC’nin rallisinin itici gücü, Terra yatırımcılarını az da olsa umutlandırmıştı. Fakat daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere bu canlanma olasılığı, kurucu Do Kwon’un kazayla ilgili daha fazla dolandırıcılık iddiasına karışmasıyla daha da azaldı.

“Balinalar kısa vadeli kazançlar elde etmek amacıyla bu stabilcoin’i biriktiriyor”

Anlık olarak USTC, orijinal Terra blockchain’i artık geliştiriciler tarafından merkezi olmayan uygulamaları (dApp’ler) ve diğer protokolleri güçlendirmek için kullanılmadığından ölü bir token olarak kabul ediliyor. Sonuç olarak, yaşanan anlık yükseliş, düşük likiditeye rağmen token’a çekilen birkaç kripto balinasının hareketine bağlanabilir. Özellikle, bu tür balinalar, kısa vadeli kazançlar elde etmek amacıyla fonlarını fiyatı anlık yükseltmek için kullanırlar.

Ralli için bir başka olası itici güç, popüler kripto para biriminin başlangıçtaki gerçek değerine kıyasla oldukça ucuz hale geldiğini düşünerek düşüşte satın alan perakende yatırımcıların girdisi olabilir. Aynı zamanda, yatırımcılar, değer artışının ortasında kaybolma korkusu (FOMO) ile birleştiğinde, tokenin sonunda uzun vadede sabitini geri kazanacağını umuyor.

Öte yandan ilginç bir şekilde, orijinal Terra ekosistemindeki diğer token’lar da son günlerde önemli ralliler kaydetti. Güncel verilere göre Terra Classic (LUNC) token’ının 29 Haziran tarihinden bu yana  534 milyon dolarlık bir giriş kaydettiğini bildirdi. Ayrıca token’lar çöküşten sonra varlıkları CoinMarketCap’teki en çok tokenlardan biri olarak tutan topluluktan ve kripto para borsalarından destek almaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak finbold
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku