Ünlü Milyarderden Şok Sözler: Kripto Para Yerine Bunları Tercih Edin!

83

Amerikalı milyarder yatırımcı Seth Klarman, portföyündeki birçok kripto para birimini “değersiz” olarak nitelendirerek portföyünden çıkardı. Hatırlayacağınız üzere daha önce ABD’li iş adamı, BTC’nin aşırı güç tüketimini eleştirerek, kriptonun anlamsız bir varlık olduğu iddiasında bulunmuştu. Peki ünlü milyarder hangi varlıklara yatırım yapıyor? İşte detaylar…

Ünlü milyarderden “Kripto para dünyasının sonu gözyaşlarıyla bitebilir!” yorumu

Wikipedia verilerine göre Seth Klarman, “1982’de kurduğu Boston merkezli özel bir yatırım ortaklığı olan Baupost Group’un CEO’su ve portföy yöneticisi” olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca ünlü isim, “1982 yılındaki fonunun 27 milyon dolarlık başlangıcından bu yana, yüzde 20’lik bir yatırım getirisi gerçekleştirdiğini” ve bu durumun onu “dünyanın en yüksek kazançlı 15.hedge fon yöneticisi” yaptığını belirtiyor.

Kripto Para Piyasası Bu Hafta Yükselişe Geçecek! İşte Nedeni..

Geçtiğimiz günlerde Insider tarafından yayınlanan güncel bir rapora göre Klarman, kripto para birimlerinde artık önemli bir nokta görmediğini belirtirken, yaklaşan bir durgunluğun ortasında altının çok önemli noktalara gelebileceğini de ekliyor. Ünlü milyardere göre geleceğin anahtar varlığı hala altın olarak belirtiliyor. Klarman, “kriptoda herhangi bir amaç görmediğini” belirterek dijital varlıklara yatırım yapma konusunda endişelere sahip bir isim. Milyarder, kriptoyu “teknisyenler için kedi nanesi” olarak yorumluyor ve bu kadar çok farklı dijital varlığa sahip olmanın bir değeri olup olmadığını vurguluyor. Ünlü milyarderin sözleri ise şu şekilde:

“İnsanlar neden 10 veya 50 farklı kripto paraya ihtiyaç duyar? anlamıyorum. Kimsenin ona sahip olması gerektiğini düşünmüyorum. Bana göre kripto dünyası çok fazla gözyaşı içeren bir sona sahip olacak!”

“Altın son derece güvenli”

Rapora göre ünlü milyarder isim Seth Klarman, tüm dijital varlıkların sonunda değersiz biri hale gelebileceğini öne sürerek çarpıcı açıklamalarda bulunuyor. Klarman, kripto hakkında olumsuz yorumlara sahip olsa da altının ilerleyen yıllarda yaşanacak bir krizde değerli olduğunu öne sürüyor. Altının, bu çalkantılı kripto para dünyasında son derece güvenli olduğunu belirten isim, altının bir yatırım portföyünün parçası olmasının “ileri görüşlü” bir hareket olduğunu söyledi. Seth Klarman’ın sözleri ise şu şekilde:

“Dünya cehenneme dönerse, savaş genişler ve kötüleşirse, nükleer silahlar kullanılırsa, sanırım insanlar “Artık bir şeyin değerinin ne olduğunu nereden bileyim?” sorusuyla karşı karşıya kalmak yerine, “Biraz altınım olduğundan emin olacağım çünkü çaresizlik anında param olmamasını istemiyorum.” diyecekler.”

İşte Altın Piyasasında Olanlar ve Beklenen Seviyeler!

Daha önce kriptoarena.com olarak yorumlarından bahsettiğimiz ünlü milyarder Klarman, doların öngörülebilir gelecekte dünyanın rezerv para birimi olarak kalacağını söylemek de dahil olmak üzere birkaç tahminde daha bulundu. Milyarder, dolar olmayan para birimlerinin çok fazla belirsizlik yarattığını, alternatif olarak Çin para birimini veya kripto para birimini kabul etmekle beraber “insanları tahmin etmenin zor” olduğunu savundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptoglobe
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku