Polkadot Kritik Seviyeyi Test Edecek! Boğalar Ralliye Hazır mı?
Polkadot Kritik Seviyeyi Test Edecek! Boğalar Ralliye Hazır mı?

Polkadot Kritik Seviyeyi Test Edecek! Boğalar Ralliye Hazır mı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak da daha önce bildirdiğimiz gibi kripto para piyasaları bir süredir çıkış ivmesi gösteriyor. Polkadot (DOT)’un fiyat trend çizgisi, kripto paranın son birkaç gündeki ezici kazanımlarını takiben son birkaç haftadır yükseldi. Bugün, DOT/USD oldukça güçlü olan 9.87 dolar kilit direnç seviyesini test etmeye çalışıyor. Bununla birlikte, boğalar daha fazla zorlamaya devam ederse, DOT’un bu kritik direnç bölgesini aşmada hiçbir sorunu olmayacaktır.

DOT fiyatı yükselişini sürdürüyor

24 saatlik zaman diliminde, DOT fiyatı, fiyatını birkaç saat önce 9,54 dolar seviyelerine doğru ani bir yükseliş yaşadı. CoinMarketCap’e göre, DOT şu anda 9,49 dolardan işlem görüyor ve şuan itibariyle yüzde 2,20’lik etkileyici bir artış gösteriyor. DOT fiyatı birkaç saat içinde bir damla düştü ama hala yeşil şeritte. DOT/USD paritesi, geçen hafta görüldüğü gibi değer açısından %10,05’lik dikkate değer bir kazanç gösterdi ve bu, boğa koşusunun devam ettiğini gösteriyor. Diğer taraftan, DOT için işlem hacmi yüzde12,66 oranında muazzam bir düşüş gösterdi ve bu da ivme açısından bazı zayıf noktalar olduğunu gösteriyor.

polkadot

DOT/USD çifti, Bollinger bantlarının genişlemesinde görüldüğü gibi artan oynaklık gösteriyor. Fiyatın, mevcut kilit direnç olarak 9.99 dolar ile üst limitte ve kripto para için mevcut destek bölgesi olarak alt bant veya 6.84 dolar ile işlem gördüğü görülüyor. Dahası, EMA, piyasada güçlü satın alma baskısını gösteren 64’te RSI ile 9.10 dolarda görüldü.

Polkadot fiyat düzeltmesi bekleniyor

4 saatlik zaman dilimi, işlem seansının başlangıcında gözlenen ve fiyatın 9,58 dolara yükselmesine neden olan DOT fiyatının yukarı doğru kırıldığını gösteriyor, ancak satış baskısı yeniden ortaya çıktığında, fiyat da son birkaç saat içinde düştü. DOT için 4 saatlik grafik oldukça hafif bir oynaklık gösteriyor. Üst bant 9,84 dolarda, alt bant ise 8,73 dolarda bulunuyor. Dahası, EMA, muazzam satış baskısı tarafından yönlendirilen 62 endeksinde işlem görmeye devam ederken, RSI hafif bir düşüş eğilimi göstererek 9.35 dolar seviyesinde işlem görüyor.

polkadot

DOT fiyatı, fiyatın hala yeşil üzerinde işlem gördüğü için 9,87 dolarda bulunan kilit direnci geçersiz kılmak için son derece sıkı çalıştığını ortaya koyuyor. Kısa vadede veya kripto paranın kilit direnç bölgesini tekrar test etmesinden sadece birkaç saat önce bir fiyat düzeltmesi bekleniyor. Öte yandan, ayılar boğalara hükmetmeyi başarırsa, DOT bir sonraki destek bölgesi olarak 9.29 doları tutabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Polkadot Kritik Seviyeyi Test Edecek! Boğalar Ralliye Hazır mı?