Şok: MicroStrategy CEO’su, Bitcoin Stratejileri Nedeniyle Görevi Bıraktı!

108

Çok yakında eski CEO olacak olan CEO Michael Saylor, MicroStrategy’nin CEO’su ve başkanının rollerini bölmenin, firmanın ”Bitcoin (BTC)’i benimseme ve tutma” stratejisini sürdürmesine yardımcı olacağını söyledi. Michael Saylor, en büyük Bitcoin destekçilerinden biri olarak tanınıyor. İşte ayrıntılar…

Michael Saylor MicroStrategy CEO’su olarak istifa edecek ancak yönetim kurulu başkanı olarak kalacak

Bitcoin (BTC) maksimalisti Michael Saylor, 1989’da birlikte kurulmasına yardımcı olduğu iş zekası firması MicroStrategy’nin CEO’su olarak istifa edeceğini açıkladı. MicroStrategy, 2022 için ikinci çeyrek kazançlarıyla ilgili Salı günü yaptığı açıklamada, Saylor’un şirkette yeni yönetim kurulu başkanlığı rolünü üstleneceğini, başkan Phong Le’nin ise CEO olacağını söyledi. Değişikliklerin 8 Ağustos’ta yürürlüğe girmesi bekleniyor. Saylor konu ile ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’nun rollerini bölmenin, Bitcoin’i benimseme, tutma ve kurumsal analitik yazılım işimizi büyütme konusundaki iki kurumsal stratejimizi daha iyi takip etmemizi sağlayacağına inanıyorum.

 

Phong Le, Ağustos 2015’ten Temmuz 2019’a kadar MicroStrategy’nin finans direktörüydü ve sorumluluklarını Mayıs 2022’ye kadar şirketin başkanının sorumluluklarıyla birleştirdi. Ayrıca şirket başkanlığı rolünü de tam zamanlı olarak üstlendi. MicroStrategy’ye göre, Phong Le, “şirketin kurumsal stratejilerinin günlük olarak yürütülmesi” konusunda hem başkan hem de CEO olarak görevlerine devam ederken, Saylor yeni yönetici rolünde “Bitcoin satın alma stratejisi ve ilgili Bitcoin savunuculuk girişimlerine” odaklanacak.

Bitcoin tutmaya devam edecek

MicroStrategy, 30 Haziran itibariyle şirketin kümülatif değer düşüklüğü zararlarını göz önünde bulundurduktan sonra yaklaşık 2 milyar dolar değerinde 129.699’dan fazla Bitcoin’e sahip olduğunu ve 2022’nin ikinci çeyreği için toplam gelirin ilk çeyrekte 119.3 milyon dolar ile karşılaştırıldığında 122.1 milyon dolar olduğunu bildirdi. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, İş zekası firması, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na Haziran ayında 10 milyon dolara 480 BTC satın aldığını açıkladı. Bitcoin fiyatının 18.000 doların altına düştüğü Haziran ayındaki piyasa gerilemesinin ortasında Saylor, MicroStrategy’nin “Bitcoin tutmaya devam edeceğini ve satmayacağını” söyledi.

bitcoin

Firmanın volatiliteye hazırlandığını ve bilançosunu buna göre yapılandırdığını da sözlerine ekledi. Yakında eski CEO’ya göre, bu strateji, MicroStrategy’nin “BTC’nin fiyatı 3.562 doların altına düşse bile” teminat göndermesine izin verecek – Mart 2020’deki piyasa çöküşü sırasında bu olay kısa bir süre gerçekleşmişti…Yatırım bankacılığı şirketi Jefferies, 26 Temmuz’da MicroStrategy’nin hisselerini 180 dolarlık bir fiyat hedefiyle düşük performans gösterecek şekilde indirdiğini bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku