Bu Kripto Para Birimi 2 Yılda 10 Bin Doları 100 Bin Dolar Yaptı!

99

2021, kripto para piyasası için altın bir yıl oldu. Keskin düzeltmelere rağmen, birçok proje yatırımcılarına devasa kazançlar sağladı. Örneğin, iki yıl önce Binance Coin (BNB)’e 10 bin dolar yatırmış olsaydınız, bugün yatırımınız 103.190 dolar değerinde olurdu.

Binance Coin hala iyi bir yatırım fırsatı mı?

İki yıl önce (16 Haziran 2019), bir BNB kripto para birimi 33,92 dolardı. 10 bin dolarlık bir yatırım ile  yaklaşık 295 BNB token alabilirdiniz. CoinMarketCap verilerine göre değeri, BNB‘nin değeri yüzde 900’ün üzerinde arttı. Tabii ki, geriye dönüp bakmak şu an için fayda sağlamaz ama en azından bu projede büyük bir potansiyel olduğunu görebiliriz. Bugün BNB’yi inceleyelim ve gelecek için iyi bir yatırım fırsatı sunup sunmadığına bakalım.

 

Binance Coin, Binance ağındaki yerel tokendır. Binance, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir. BNB, bir borsadaki bir tokendan daha fazlasıdır. Bunun nedeni, Binance’in hem bir borsa hem de merkeziyetsiz finans (DeFi) ve diğer uygulamalar için bir platform olmasıdır. DeFi uygulamaları, mevcut finansal hizmetlerin yerini almaya çalışan tüm Blockchain uygulamalarıdır. Geliştiriciler, yeni projeler oluşturmak için Binance Smart Chain’i (BSC) kullanabilir.

Kripto para borsası ve işlevsellik

Bu kombinasyonun özellikle güçlü olmasının nedeni, BSC üzerine inşa edilen DeFi projelerinin daha sonra kripto para borsası aracılığıyla potansiyel yatırımcılara ulaşabilmesidir. Örneğin, borsada yeni girişimleri sergileyen bir Binance başlatma paneli var. Kaldıraçlı kripto para ticaretiyle ilgili düzenlemeler nedeniyle, ABD’liler yalnızca uluslararası siteden daha az özellik ve coin’e sahip olan Binance.US’yi kullanabilir.

Bu Altcoin Hacklendi! Milyon Dolarlık Zarar...
 

Binance Smart Chain

Binance Smart Chain, çok önemli akıllı sözleşmeleri yürütebilir. Ethereum’un başarısının anahtarı olan akıllı sözleşmeler, blok zincirinde yaşayan, kendi kendine çalışan küçük kod parçalarıdır. Çok basit bir düzeyde, bir kripto paraya salt bir borsa tokenı olmaktan daha fazlasını katabilir. Ethereum ağı, bu yıl işlem ücretlerini  giderek artırarak daha sıkışık hale geldi. Şebeke daha yoğun olduğunda işlem ücretleri artar. Bu, birçok DeFi geliştiricisinin alternatifler aramasına neden oldu. Binance’de bunlardan biri. Sonuç olarak, Binance Coin gelecek için hala iyi bir yatırım fırsatı.

İşte BNB’nin kullanımlarından sadece birkaçı

Binance borsalarında kripto para alım satım maliyetlerini azaltır ve ödeme yapılabilir.

Binance borsalarında staking gibi faiz getiren faaliyetlere katılabilirsiniz.

BSC ağındaki işlem ücretlerini ödeyyebilirsiniz.

Power DeFi ve karşılıksız token (NFT) projelerinden faydalanabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Motleyfool.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku