Ripple (XRP)’dan Çarpıcı Blockchain Raporu! İşte Detaylar

70

Ödeme devi Ripple tarafından yayınlanan yeni bir rapor, Blockchain teknolojisinin bu kazançlı sektörün verimliliğini nasıl artırabileceğini araştırıyor. Raporun ortaya koydukları haberin devamında…

Ripple tarafından yayınlanan rapora göre KOBİ’lerin gelişmesine engel olan şey altyapı eksikliği

Küçük İşletme Ödemelerinde Büyük Fırsat başlıklı bir raporda Ripple, küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler) Blockchain teknolojisini kullanarak sınır ötesi ödeme sistemlerini nasıl geliştirebileceklerini ele alıyor. Ripple’ın yapmış olduğu araştırma, KOBİ’lerin 10-15 trilyon dolarlık bir pazar olmasına rağmen işletmeler arası sınır ötesi (B2B) ödemeler yapmaları için gelişen pazarlarda altyapı eksikliğine dikkat çekiyor. Raporda konuya ilişkin şu ifadeler yer alıyor:

“Son zamanlardaki büyümeye rağmen, KOBİ B2B sınır ötesi ödeme pazarı, geleneksel finansal hizmetlerin eksikliği nedeniyle gelişmesi engellenmiş. Uluslararası ödemeler için ücretler son derece yüksek ve bazı bölgelerde sınır ötesi hizmetler hazır bile değil.”

Ripple, Blockchain teknolojisi devreye girdiğinde küresel ödemelerde hata payının önemli ölçüde düşeceğini ortaya koyuyor

Ripple (XRP) tarafından yayınlanan rapor, aracıların mevcut küresel ödeme uygulamalarına dahil olmasının süreci karmaşık hale getirdiğini de ortaya koyuyor. Bu konu hakkında raporda geçen ifadeler ise şu şekilde:

Yine de gelişmekte olan KOBİ’ler hem yeni müşterilere erişmek hem de tedarikçilerden ve dış kaynaklı çalışanlardan yararlanmak için sınır ötesi ödemelere giderek daha fazla bağımlı hale geliyor. Ayrıca, geleneksel küresel ödeme sistemleri çok sayıda aracıyı içerir. Ancak bu yalnızca ödemeleri yavaşlatmakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla hata payı ortaya çıkarır. Tedarikçilere ve çalışanlara ödeme yapılması sırasında yaşanacak herhangi bir gecikme, KOBİ’lerin işlerini sürdürme ve büyüme yeteneklerini gerçekten etkiliyor.

KOBİ’ler mevcut yöntemlerin uygun olduğuna inanmıyor ve yüzde 71’i “sınır ötesi ödemelerin sorunlu olduğunu” bildiriyor. Ripple yayınladığı raporda, işletmeler arası ödemelerin yerine getirilmesinin ortalama 2-5 gün sürdüğünü, 30-100 dolar veya daha fazlaya mal olduğunu ve yüzde 4 ila yüzde 6 uluslararası ödeme oranı hatasına sahip olduğunu ortaya koyuyor. Ripple’dan yapılan açıklamaya göre, Blockchain teknolojisinin devreye girip KOBİ’leri geliştirebileceği nokta sınır ötesi ödeme yapıları. Ödeme devinin konuya yönelik açıklaması ise şöyle:

Muhabir bankacılık sistemindeki aracılar ortadan kaldırıldığında, Blockchain destekli ödemeler, hızı artırır ve sağlayıcılar ve KOBİ’ler için maliyetleri düşürür.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Dailyhodl.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku