Facebook Bu NFT Projelerini Test Etmeye Başladı!

38

Eskiden Facebook olarak bilinen Meta, amiral gemisi sosyal ağında bazı ABD’li içerik oluşturucular için NFT token projelerini kullanıma sunmaya başladı. Kullanım alanı geliştiğinde, kullanıcılar, kripto para cüzdanlarını Facebook profillerine bağlayabilecekler. İşte detaylar…

Facebook (META) bu blockchain NFT’leri için teste başladı

Bir Facebook (META) yetkilisi, projenin Ethereum ve Polygon NFT’lerle başladığını, ancak yakında Solana ve Flow’daki NFT’ler için de destek ekleneceğini söyledi. Meta Ürün Müdürü Navdeep Singh, Çarşamba günü bir Twitter gönderisinde, NFT’lerin Facebook’ta nasıl görüneceğine dair bazı ipuçları verdi. Gönderiye göre, kullanıcılar Facebook profillerinde, mülkiyeti ifade eden benzersiz blockchain token’leri olan NFT’lerini sergileyebilecekleri bir “dijital koleksiyonlar” sekmesine sahip olacaklar.

Kullanıcılar kripto para cüzdanlarını Facebook profillerine bağlayabilecekler. Ayrıca, NFT’lerini, diğer yayınlar gibi tepki verilebilen, beğenilebilen, yorum yapılabilen ve paylaşılabilen Facebook yayınlarına dönüştürebilecekler. Teknoloji ve medya danışmanı Martin Bryant, Meta’nın duyuruyla “açıkça Web3 insanlarına bir ev sunmak istediğini” savundu ve şirketin son zamanlarda Facebook Gruplarında “Discord’a daha çok benzemelerini” sağlamak için değişiklikleri test etmeye başladığını belirtti.

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’da NFT desteği başlıyor

CEO ve kurucu ortak Mark Zuckerberg’in Mart ayındaki açıklamasını takiben, Meta bugün popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’da NFT’ler için destek sunmaya başlayacağını açıkladı. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, sosyal medya devi daha önce Mayıs ayında birkaç ülkede bazı içerik oluşturucular için Instagram’da NFT’leri kullanıma sunmaya başladı.. Daha önceki bir duyuruda Instagram, uygulamada yayınlanan veya paylaşılan NFT’lerin hem NFT’nin yaratıcısını hem de koleksiyoncusunu otomatik olarak etiketleyeceğini ve şirketin NFT’leri yayınlamak veya paylaşmak için herhangi bir ücret talep etmeyeceğini paylaştı.

Instagram Başkanı Adam Mosseri, daha önce Instagram’ın kısmen büyüyen içerik oluşturucu ekonomisi nedeniyle NFT özelliklerini başlattığını söylemişti. Mosseri, Mayıs ayında “Şimdi, yaratıcıların bir alt kümesi için gerçekten ilginç bir fırsatın NFT’ler olduğunu düşünüyoruz – benzersiz bir dijital öğeye sahip olma fikri” dedi. Zuckerberg, Meta Pay’in Facebook, Instagram, WhatsApp ve Facebook Messenger’da kullanılabileceğini söyledi. Bununla birlikte, bir şirket sözcüsü TechCrunch’a Meta’nın Facebook’ta “şimdilik dijital tahsil edilebilir gönderileri reklamlara dönüştürme olanağı sunmayacağını” söyledi, bu nedenle Meta’nın orada NFT satışları başlatmayacak gibi görünüyor. NFT’lerin satışının , şirketin Meta’s Metaverse için uygulama ve oyunlar sağlayan Meta Quest uygulama mağazasında başlaması bekleniyor .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak decrypt
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku